O czym należy pamiętać przed wyjazdem na narty?

Wypowiedź: Piotr Wrzeszcz, firma Trybik.

Rozpoczął się sezon sportów zimowych. Wielką popularnością cieszy się zatem między innymi narciarstwo. Za równo fani tego sportu z wieloletnim doświadczeniem, jak i nowicjusze mogą znaleźć na półkach mnóstwo nowego sprzętu. W sklepach znajdziemy bogatą ofertę butów narciarskich. Co jest jednak ważne przy ich wyborze?

- Rodzaj buta dobieramy adekwatnie do poziomu jazdy – informuje Piotr Wrzeszcz z firmy Trybik. Zatem w zależności od tego, jak sprawnie radzimy sobie na stoku i czy jesteśmy nastawieni na rekreację, czy raczej na wyczynowe popisy, buty będą różniły się pod pewnymi względami.

- Na rynku jest obecnie wiele marek produkujących obuwie narciarskie, których produkty różnią się przede wszystkim zastosowaną w nich technologią. Najważniejsze jest jednak dopasowanie buta do kształtu stopy. Gdy jest ono odpowiednie, gwarantuje komfort jazdy i pozwala skupić się na płynącej z niej przyjemności – stwierdza Piotr Wrzeszcz.

Właściwy dobór obuwia, które mamy na stoku, jest ważny również dla bezpieczeństwa i zdrowia. Wiele kontuzji jest spowodowanych właśnie nieumiejętnie wybranym sprzętem. Dotyczy to w szczególności niedoświadczonych narciarzy. Warto zatem poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie ekwipunku odpowiednio dobranego do naszych potrzeb i umiejętności.

Jeśli chcemy czerpać przyjemność z jazdy i uczynić ją doświadczeniem, do którego często będziemy wracać, konieczny jest właściwie dobrany sprzęt.

Źródło: newsrm.tv

 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz