Koszulki treningowe – jak wybrać najlepszą?

Koszulki treningowe są bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów udanego treningu. Wybór odpowiedniego modelu gwarantuje komfortowe ćwiczenie i wydajny trening. Wybór jest bardzo duży a liczne systemy i funkcje kuszą ćwiczących. Jak zatem wybrać odpowiednią koszulkę do treningu ? Poniżej przedstawiamy popularne typy i doradzamy, które będą najlepsze.


Materiał naturalny czy sztuczny ?
Wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego materiału. Na tym polu istnieją dwie możliwości. Są nimi koszulki materiałowe i z tworzywa sztucznego. Pierwsza grupa jest przyjemniejsza w dotyku i posiada duże grono zwolenników. Niestety nie ma tak dobrych właściwości technicznych i termicznych ja te syntetyczne. Taki wybór będzie dobry, jeśli nie trenujemy zbyt często ani profesjonalnie. Wygoda w takich wypadkach liczy się najbardziej, a przyjemne koszulki będą nadawały się do tego idealnie.

Jeśli trenujemy bardziej intensywnie i regularnie zdecydowanie lepszą opcją będą koszulki ze sztucznego materiału. Są one dopasowane do ciała, mają przepuszczalną strukturę, a komfort ich użytkowania jest znacznie większy.

Co powinna zawierać koszulka treningowa ?

Koszulka treningowa to bardzo zaawansowany ciuch. Pomimo podobnej budowy podobieństwa do zwykłej odzieży na tym się kończą. Pierwszą cechą, którą powinna mieć taka koszulka to termoaktywność. Specjalna struktura materiału, membrany czy wytłoczenia pozwalając odprowadzać ciepło i wilgoć na zewnątrz jednocześnie chroniąc nasze ciało przed wiatrem, czy zimnem. Taką funkcję docenią wszyscy, którzy trenują np. na dworze w różnych warunkach atmosferycznych czy bardzo intensywnie. Materiał taki znacznie szybciej też wysycha i nie powoduje dyskomfortu, jeśli musimy trenować w przemoczonej koszulce.

Bardzo przydatnym elementem są obecne w koszulkach jony srebra. Ich bakteriobójcze właściwości sprawiają, że intensywne treningi nie spowodują niemiłego zapachu. Tę substancję używa się np. w antyperspirantach. Koszulkę z taką domieszką znacznie łatwiej utrzymać w dobrym stanie.

Wytrzymałość to kolejny istotny czynnik, który powinien decydować o wyborze konkretnej koszulki. Duża aktywność nie powinna wpłynąć na materiał. Dobrze jest kupić nieco droższy model z lepszych jakościowo materiałów, aby nie trzeb tylko jej wymieniać po kilku sesjach na siłowni.

Koszulki męskie/ damskie ? A może unisex ?
Koszulki treningowe to przemyślane projekty. Mają one zapewniać maksimum wygody i z tego względu są dobrze dopasowane do budowy ciała i fizjonomii danej płci. Choć koszulki uniwersalne nie będą powodowały trudności w trenowaniu, to wybór dedykowanych T-shirtów znacznie podniesie komfort. Odpowiednie modele różnią się też wzoramii  i jeśli chcemy zadać szyku w klubie fitness lub na siłowni warto wybrać specjalne proppycje znanych projektantów. Szczególnie na tym polu wyróżniają się koszulki damskie zaprojektowane przez znanych projektantów i marki modowe.
https://www.sklep-presto.pl/obuwie-i-odziez/odziez-dla-mezczyzn/koszulki-meskie-1551/
 

Gdzie kupić taką koszulkę ?
Na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli koszulek sportowych. Jeśli chcemy kupić dobrą koszulkę treningową, nie powinniśmy kupować jej w supermarketach. Przeważnie nie znajdziemy tam nic godnego uwagi. Znacznie lepiej sprawa ma się w sklepach sportowych. Tutaj powinny być dostępne różne rodzaje od tych najtańszych i amatorskich po profesjonalne modele. Duży wybór jest też w sklepach internetowych. Tutaj najłatwiej wybrać odpowiedni model. Ważna zasada podczas kupowania takiej koszulki jest samodzielne sprawdzenie jej parametrów. Wiele z nich posiada zachęcające hasła reklamowe w stylu „koszulka fit”, „koszulka treningowa” czy „profesjonalna aktywna koszyka”. Czasami może mijać się to z prawdą. Dobre jest zasięgnąć opinii na temat konkretnego modelu i sprawdzić, czy faktycznie opinie są tak dobre, jak hasła reklamowe.

https://www.sklep-presto.pl/obuwie-i-odziez/odziez-dla-kobiet/koszulki-damskie-1552/

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz