Naturalne szampony do włosów – działanie, właściwości

Przez ostatnie kilka lat można zauważyć trend powrotu do natury. Powstaje coraz więcej sklepów z ekologiczną żywnością, kosmetykami, a ubrania szyte nie w sieciówkach kupuje coraz więcej osób. Wiele mówi się także o szkodliwości substancji chemicznych nie tylko na organizm człowieka, ale także na całe środowisko. Organizowane są kampanie reklamowe, które mają zwiększać świadomość ludzi o szkodliwości np. plastiku. Moda ta dotyczy także branży kosmetycznej, w której wiele produktów nazywa się naturalnymi. Tak jest w przypadku szamponów do włosów. Jak zatem wybrać specyfik, który ekologiczny jest nie tylko z nazwy?

Codzienna pielęgnacja włosów

Do codziennej pielęgnacji włosów używamy przede wszystkim szamponów, odżywek czasem masek czy olejków. Zdrowe i piękne włosy zawsze uważane były za atut każdej kobiety. Także mężczyźni zwracają większą uwagę na swój wygląd zewnętrzny, w tym na stan włosów. Ciężko określić, jaka powinna być częstotliwość mycia głowy. Tę kwestię każdy musi rozwiązać, sam, ponieważ niektóre włosy przetłuszczają się szybciej, inne wolne. Jedno jest pewne – jeśli zadbamy o skórę głowy, nasze włosy tylko nam za to podziękują. 

szampony do włosów

Skład szamponów naturalnych

Kupując naturalne kosmetyki, musimy zwrócić szczególną uwagę na skład. Istotny jest brak pewnych substancji, które odpowiadają za pienienie się specyfiku. Są to między innymi detergenty takie jak: 

  • silikony, parabeny, konserwanty,
  • siarczany, które wysuszają włosy,
  • syntetyczne zapachy i barwniki,
  • lanolina, która wpływa na powstawanie podrażnień skóry głowy. 

Sprawdzonych i w pełni naturalnych szamponów należy szukać jedynie w sklepach zajmujących się dystrybucją kosmetyków naturalnych. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy domiuroda.pl, w którym znajdziemy szeroki asortyment w 100% naturalnych szamponów do włosów - Sprawdzam >>

Szampony ekologiczne są produkowane na bazie substancji roślinnych i minerałów. Dodatkowo nie są one testowane na zwierzętach i nie mogą mieć w swoim składzie SLS. Warto podkreślić, że szampony naturalne nie pienią się tak, jak ich zwykłe, drogeryjne odpowiedniki. Nie mają też takiego silnego zapachu. Na początku może to przeszkadzać, jednak szybko zauważymy zmianę w kondycji włosów. Nie będą one tak obciążone. Brak parabenów oraz innych szkodliwych substancji na pewno odbija się na stanie skóry głowy. Powodują one bowiem alergię i podrażnienia. Dlatego szampony naturalne są tak bardzo polecane, ponieważ wpływają nie tylko na skórę głowy. Dzięki nim nie dostarczamy swojemu organizmowi żadnych sztucznych i rakotwórczych substancji. Nasze włosy są zdrowe, odżywione oraz zregenerowane.  

Gdzie kupić szampony naturalne?

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej popularne, dlatego wiele sklepów decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu zaleca się dokładnie przeczytać etykietę ze składem. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany specyfik faktycznie jest naturalnym wyrobem, warto skorzystać ze sklepu Dom i Uroda. Jest to witryna internetowa, na której znajdziemy ekologiczne produkty kosmetyczne oraz środki czystości do domu. Cena kosmetyków naturalnych może być wyższa, jednak starczają one na dłużej i są bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz