Skuteczne sposoby na odświeżenie fryzury

Niespodziewany wypad na miasto po przedłużającej się zmianie w pracy, zaspanie z powodu braku budzika czy nagłe ważne spotkanie służbowe – życie potrafi zaskakiwać. Jego tempo nie pozwala na wymagającą czasu pielęgnację włosów, a fryzura przecież zawsze musi wyglądać dobrze! Poznaj kilka sposobów, które pozwolą ci na błyskawiczne odświeżenie swoich włosów w obliczu nieprzewidzianych sytuacji i nagłych zmian planów!

Tapirowanie – szybki sposób na uniesienie fryzury

Jedną z najprostszych, a jednocześnie przynoszących błyskawiczny rezultat technik jest najzwyklejsze tapirowanie. Ma ono na celu uniesienie fryzury i zwiększenie objętości włosów poprzez ich delikatne kołtunienie. Tapirować należy pasmo po paśmie, w kierunku nasady włosów, przy wykorzystaniu specjalnej szczotki. Warto jednak pamiętać, by nie nadużywać tego zabiegu – niszczy on włosy.

Szampon suchy – kosmetyk, który warto mieć pod ręką!

Mimo obecności na rynku od przeszło czterech dekad dopiero szaleńcze tempo życia sprawia, że szampon suchy cieszy się rosnącą popularnością. Umożliwi on bowiem szybkie, wizualne ożywienie fryzury. Z reguły ma formę wygodnego w użyciu aerozolu, który należy rozpylać od nasady włosów, pasmo po paśmie. Jego głównym składnikiem jest puder oparty na skrobi, owsie albo ryżu, którego zadaniem jest absorpcja nieestetycznie wyglądających nadmiarów sebum. Szampon suchy błyskawicznie przywróci blask i życie zmęczonym włosom. Należy mieć jednak świadomość, że to rozwiązanie na krótką metę – jego zadaniem jest jedynie wizualna poprawa fryzury na kilka godzin, która nie zastąpi tradycyjnego mycia. W dodatku nadmierne używanie tego typu preparatów może skutecznie przesuszyć włosy i podrażnić skórę głowy.

Na zmęczone włosy wybierz odpowiednią fryzurę!

Niektóre fryzury doskonale maskują niezbyt świeże włosy. Do tego typu stylizacji należy na przykład luźny, tradycyjny warkocz, który ukryje zmęczenie włosów. To samo dotyczy gładko zaczesanego końskiego ogona, który spryskany lotionem i zabezpieczony lakierem ukryje fakt, że włosy nie były ostatnio umyte. W odświeżaniu fryzury zawsze sprawdzą się dodatki, takie jak wszelkiego rodzaju spinki, wsuwki czy gumki. Mowa także o popularnych ostatnio szerokich opaskach.

Włosy można również ułożyć w taki sposób, by uniknąć później konieczności mycia – fryzurą na dłużej niż jeden dzień są loki. Spryskane lotionem bądź zwykłą wodą błyskawicznie odzyskają świeżość i wykluczą konieczność dłuższego posiedzenia w łazience, zakończonego kilkugodzinnym suszeniem. Przy wyborze loków warto pamiętać, by nie rozczesywać pasm – najlepszy efekt przyniesie wgniatanie w nie wybranego produktu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz