- 31 lipca 2024
- 0
Szeflera - jak dbać o tą wspaniałą roślinę?
- 2 sierpnia 2023
- 0
Skuteczne filtrowanie wody w basenie
- 13 sierpnia 2021
- 0
Jak utrzymać czyste powietrze w domu
Mieszkanie w Warszawie – od dewelopera czy z rynku wtórnego?
Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo rozbudowany. Każdy bez problemu może znaleźć tutaj dla siebie mieszkanie, które będzie spełniało jego wymagania. Do dyspozycji mamy kamienice w centrum, ale także znajdziemy nowe apartamentowce. Do wyboru mamy ponadto mieszkania na dużych osiedlach bliżej i dalej od serca miasta. Gdy zamierzamy przeprowadzić się do stolicy lub już teraz w niej mieszkamy i poszukujemy swojego lokum, pojawia się pytanie – czy lepiej kupić je od dewelopera czy jako używane?
Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od naszego mieszkania. Gdzie powinno być ono położone? Czy zależy nam na konkretnej infrastrukturze? Z jakim czynszem będziemy mogli sobie poradzić? Czy jesteśmy gotowi na dłużej trwający remont czy chcemy przeprowadzić się od razu? To tylko niektóre z pytań, na które będziemy musieli znaleźć odpowiedź.
Jeżeli celem jest Warszawa mieszkania na sprzedaż znajdziemy tutaj w bardzo szerokim wyborze. Możemy postawić na te nowe, które realizowane są aktualnie zarówno blisko centrum, jak i na obrzeżach miasta, możemy też postawić na te używane. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego musimy już samodzielnie rozsądzić, co będzie nam odpowiadać.
Mieszkanie nowe – od dewelopera
Nigdy wcześniej niezamieszkałe, gotowe do aranżacji przez nas, często na bezpiecznym osiedlu z nowoczesnym zapleczem – miejscami parkingowymi, placem zabaw. Minusem może być jednak lokalizacja. Nieruchomości położone blisko centrum są bardzo drogie i ceny dochodzą nawet do około 10 000 złotych za metr kwadratowy. Gdy nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek, warto poszukiwać lokali położonych w dalszej odległości, gdzie ceny spadają do około 6 000 – 7 000 złotych za metr kwadratowy. Niestety, wtedy pojawia się też problem dojazdów.
Mieszkanie używane – z rynku wtórnego
Używane mieszkania na popularnych osiedlach, wbrew pozorom, także są dość drogie i pod względem kosztów nierzadko przewyższają te nowe. Jednak plusem jest wtedy łatwy dojazd, rozbudowana infrastruktura, w tym szkoły, przedszkola, sklepy. Gdy chcemy kupić mieszkanie używane, musimy jednak przygotować się na jego remont, czyli dodatkowe wydatki.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)