Jak wybrać szybę do kominka?

Kominek kojarzy się z ciepłem, rodzinnymi wieczorami lub gorącą herbatą i ulubioną książką. Można umilać nim szarą jesień i srogą zimę. Jednak zanim będziemy cieszyć się ciepłem i pięknem kominkowego ognia należy wybrać model, który najbardziej nam się spodoba i dopasuje do wnętrza. Nie tylko oprawa jest istota, ale również szkło kominkowe, przez które można oglądać ogień. Jakie rodzaje szkła kominkowego wyróżniamy? Które będzie dla nas najlepsze?

Rodzaje szkła

Wśród dostępnego na rynku szkła kominkowego można wyróżnić: najpopularniejsze płaskie, gięte pod kątem, zaokrąglone gięte po łuku, sferyczne, oryginalne malowane metodą sitodruku, wygodne szkło samoczyszczące czy lustrzane. Oczywiście warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na jakość kupowanego szkła. Jeśli ma ono przetrwać lata i wciąż cieszyć tak samo dobrym wyglądem najlepiej postawić na szkło renomowanych producentów takich jak Węgier Glass.

Jaką szybę wybrać?

Niezależnie od rodzaju, szkło kominkowe Węgier Glass charakteryzuje się dużą odpornością na znaczne wahania temperatur. W końcu ze względu na warunki panujące w kominkach, nie stosuje się tam zwykłych szyb, ale te poddane specjalnej obróbce. Szkło płaskie to najpopularniejsze spośród wszystkich rodzajów. Najczęściej ma prostokątny kształt i nie nadaje się do kominków narożnych. Do nich zaś przystosowane jest szkło gięte pod kątem lub po łuku. Pierwszy z wymienionych rodzajów ma zwykle ostry brzeg i może występować w wielu wariantach, w zależności od sposobu wygięcia. Szkło gięte po łuku charakteryzuje się zaokrąglonym wygięciem i wygląda bardzo oryginalnie i nowocześnie. Pasuje do narożnych, półkolistych kominków. Szkło samoczyszczące to inaczej ceramiczne IR. Swoją właściwość zawdzięcza temu, że jego powłoka odbija promienie podczerwone, energia cieplna nie jest rozpraszana na zewnątrz, a substancje smoliste nie osadzają się na szybie kominkowej. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ciągłego doczyszczania szyb przy swoich kominkach. Bardzo oryginalnym i designerskim rozwiązaniem jest szkło kominkowe malowane sitodrukiem. Najczęściej malowany jest pas wokół szyby lub na którejś z jej części. Ma on zwykle ok. 60 mm i wykonany jest ze specjalnej farby ceramicznej odpornej na działanie wysokich temperatur.

Rodzaj szyby najlepiej dobrać do typu kominka oraz wystroju wnętrza. Wybór jest naprawdę bogaty, szczególnie u producentów zajmujących się właśnie szkłem kominkowym. W ofercie Węgier Glass znaleźć można każdy z powyższych rodzajów szkła.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz