Systemy sterowania mediami – jak ułatwić sobie życie?

Praktycznie w każdym domu można znaleźć systemy audio, telewizor (lub nawet 2) oraz różne urządzenia sterujące. Każde z tych narzędzi jest wyposażone w oddzielny pilot. Rozpowszechnienie sprzętów audiowizualnych sprawiły, że powstały specjalne systemy zintegrowane, które stają się coraz bardziej popularne. Jak one działają i jakie korzyści przynoszą użytkownikom? Czy warto zainwestować w taką technologiczną nowinkę?

Działanie zintegrowanych systemów

Szukanie pilotów, aby podgłośnić muzykę lub zmienić program, bywa frustrujące. Obecnie można uniknąć takich sytuacji poprzez zainstalowanie zintegrowanych systemów operacyjnych. Dzięki nim można całkowicie zlikwidować bezprzewodowe piloty, które wiecznie są w innym miejscu, niż się tego spodziewamy. Wszystkie urządzenia, jakie mamy w domu, można podłączyć do jednego interfejsu. 

Panel sterowania przybiera różne formy: dotykowego monitora, klawiatury, pilota, tabletu lub nawet smartfona. Największy atut takiego rozwiązania polega na możliwości konfiguracji poszczególnych elementów za pomocą jednego urządzenia. Dzięki nowoczesnym systemom sterowania nie trzeba już szukać pilotów i pamiętać o tym, aby kupić do nich baterie. 

nowoczesny dom

Jakie elementy można podłączyć pod zintegrowane systemy?

Zintegrowane systemy dają użytkownikom dużą łatwość w operowaniu różnymi urządzeniami. Mogą to być sprzęty audio-video, kino domowe, oświetlenie wewnątrz domu i w ogrodzie,  systemy ogrzewania i chłodzenia. Za pomocą interfejsu możemy nawet zmieniać ustawienia rolet, zamków oraz innych zabezpieczeń. Zintegrowane systemy są stosowane w hotel, pawilonach konferencyjnych oraz centrach kongresowych, gdzie liczba sal jest zbyt duża, aby każde z nich było wyposażone w oddzielny pilot. 

Większość sterowników ma wbudowaną możliwość tworzenia i zapisywania zaawansowanych komend oraz sekwencji, które pozwalają na monitorowanie parametrów urządzeń grzewczych. Zintegrowane systemy pozwalają na monitorowanie dystrybucji mediów, takich jak prąd, gaz i woda. I co najważniejsze, każdy mieszkaniec domu z łatwością poradzi sobie przy obsłudze urządzenia. Jest to bardzo intuicyjne, dlatego nawet dzieci będą mogły zmieniać parametry według instrukcji rodziców.

Panele lub dotykowe monitory wbudowane w ścianę najczęściej są małych gabarytów. Zaprojektowano je tak, aby były eleganckie i nie rzucały się w oczy. Dzięki temu będą pasowały do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone. Jeśli ktoś nie chce instalować w ścianę monitorów, może skorzystać z opcji przenośnego tabletu.

Gdzie kupić systemy zintegrowane?

Systemy zintegrowane można znaleźć w ofercie sklepu Nautilus, który już od wielu lat zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości sprzętów audio-video. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dobiorą rozwiązanie najlepsze dla naszych potrzeb. Obsługa sklepu chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Firma Nautilus oferuje wsparcie projektowe, pomoc techniczną oraz serwis wszystkich zakupionych urządzeń. 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz