Łazienka w stylu nowojorskim

Styl nowojorski rzadko gości w polskich wnętrzach. Niemniej, jeśli jesteśmy wielbicielami elegancji i luksusu, bacznie przyjrzyjmy się temu wystrojowi. Może zainspiruje nas on do stworzenia niepowtarzalnej łazienki rodem z Nowego Jorku. Jak to zrobić?

 

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę wnętrza

 

Przede wszystkim należy postawić na wysoką jakość materiałów wykończeniowych i elegancję, dzięki temu zyskamy wnętrze z klasą, które będzie wyposażone w elementy odznaczające się wysoką trwałością, co sprawi, iż będą nam one służyły przez lata.

 

Ważną rolę ogrywa kolorystyka. W nowojorskiej łazience dominować powinny nasycone i głębokie, acz stonowane barwy, dzięki czemu wnętrze zyska jeszcze więcej elegancji. Dzięki oryginalnym kolorom, takim jak burgund, granat, grafit czy też butelkowa zieleń, wnętrze nabierze wielkomiejskiego charakteru, zaś drewniane elementy wyposażenia przydadzą mu szlachetności i wprowadzą nieco przytulności.

 

Nie oznacza to jednak, iż tylko ciemne barwy są zarezerwowane dla nowojorskiego stylu, chociaż rzeczywiście dominują w aranżacjach tego typu. Niemniej, nie sprawdzą się w przypadku niewielkich łazienek, gdyż optycznie zmniejszają dostępną przestrzeń. Jeśli zatem dysponujemy ograniczonym metrażem, jednak nie chcemy rezygnować z nowojorskiego wystroju, warto postawić na jasne kolory. Niekoniecznie musi być to biel. Doskonale sprawdzą się szare odcienie, zwłaszcza w towarzystwie posrebrzanych dodatków.

 

Wybierz oryginale wyposażenie

 

W nowojorskiej łazience doskonale sprawdzi się wanna wolnostojąca. Zdecydować możemy się również na dużych rozmiarów prysznic. Jaka kabina prysznicowa będzie zatem najlepszym wyborem? W tym przypadku doskonale sprawdzi się model typu walk-in. Prezentuje się on niezwykle stylowo, a przy tym optycznie powiększa przestrzeń.

 

Jak w każdej łazience także i w tej urządzonej w stylu nowojorskim nie może zabraknąć lustra. Przy jego wyborze należy pamiętać, iż pełni ono nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Jakie lustro sprawdzi się zatem w tym pomieszczeniu najlepiej?

 

Odpowiedź jest prosta: duże. Nie wynika to jednak jedynie z zamiłowania do przepychu i pełni praktyczną rolę. Pozwala bowiem optycznie zwiększyć przestrzeń, co w przypadku nowojorskich wnętrz jest szczególnie mile widziane. Z powodzeniem lustro może zająć zatem całą ścianę nad umywalkami. Wówczas może być całkowicie pozbawione ramy.

 

W nowojorskiej łazience dobrze odnajdą się także lustra wyposażone w bogato zdobione ramy. Ważne jest jednak to, aby odpowiadały one stylistyce wnętrza, dzięki czemu uzyskamy harmonijną całość.

 

Zadbaj o eleganckie oświetlenie

 

Oświetlenie to niezwykle ważny element nowojorskiego wystroju łazienki. Pełni ono bowiem nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną, co warto mieć na uwadze przy doborze źródeł światła. W łazience rodem z Nowego Jorku nie może zabraknąć:

 

  • lampy sufitowej umieszczonej w centralnym punkcie sufitu – oświetli ona całe wnętrze. Powinna być wyposażona w minimalistyczny, klasyczny klosz, pozbawiony ozdobników – elegancki w swej prostocie. Co więcej, lampa powinna mieć nowoczesny design i być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Szczególnie dobrze prezentować się będą lampy wyposażone w niklowane elementy konstrukcyjne,

 

  • kinkietów – będą one stanowiły uzupełnienie aranżacji świetlnej w łazience. Powinny się one znaleźć nad wolnostojącą wanną, co pozwoli na stworzenie intymnej i relaksującej atmosfery podczas kąpieli, oraz w pobliżu lustra i umywalki, dzięki czemu odpowiednio doświetlą twarz w trakcie czynności pielęgnacyjnych czy też podczas wykonywania makijażu.

 

Dobierz stylowe dodatki

 

Liczne dodatki i staranne dekoracje to wyznaczniki tego stylu. W nowojorskiej łazience nie może zabraknąć przede wszystkim luksusowych dywaników, które zagwarantują wysoki komfort korzystania z pomieszczenia. Znaleźć powinny się w nim także gustowne pojemniki na mydło, elegancki stojak na papier toaletowy czy też gazetnik.

 

Łazienka w stylu nowojorskim może stanowić ciekawe urozmaicenie mieszkania niezależnie od szerokości geograficznej. Warto zatem zgłębić tajniki tego wystroju. Niekoniecznie musimy dysponować dużą przestrzenią, jednak jest ona wskazana. Pozwala bowiem puścić wodze fantazji.

 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz