Rodzaje kabin prysznicowych - jaką kabinę wybrać?

Jeśli planujemy kupić kabinę prysznicową dobrze jest zastanowić się przede wszystkim nad jej kształtem i sposobem posadowienia. Kolejnym aspektem wartym uwagi jest głębokość brodzika. Jego wybór zależy od tego czy kabina będzie pełniła inne funkcje, np będzie służyła do kąpieli dzieci.

W takich przypadkach warto się zdecydować na głębszy brodzik.Obecnie producenci oferują wiele kształtów kabin prysznicowych. W ofercie znajdziemy kabiny kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Mogą one być umieszczane narożnie, jedną krawędzią przy ścianie lub być wolnostojące.

Firma SANPLAST oferuje duży wybór kabin w wyżej opisanych kształtach ze względu na ich funkcjonalność i popularność. Proste kształty lepiej dopasować do ścian w większości łazienek. Natomiast jeśli ktoś planuje urządzać pokój kąpielowy sprawdzi się kabina wolno stojąca. SANPLAST oferuje obudowy ze szkła hartowanego z możliwością zmiany na glass protect w cenie. Glas protect to system modyfikujący fizyczno-chemiczne właściwości powierzchni szkła, dzięki czemu woda spływa od razu po powierzchni nie pozostawiając osadu.

Dodatkowo firma oferuje możliwość zmiany koloru szkła (dziewięć odcieni) oraz dodanie matowego wzoru na powierzchni kabiny (17 możliwości wykończenia).  Większość kabin, niezależnie od kształtu i sposobu usadowienia dostępne są w wielu rozmiarach. Dzięki temu każdy może dostosować kabinę do wielkości łazienki i do swoich potrzeb, np wyższe osoby potrzebują więcej miejsca do swobodnego umycia się pod prysznicem.

Wszystkie kabiny posiadają solidną konstrukcję oraz transparentne uszczelki uniemożliwiające przeciekanie wody. Prysznic jest zdrowszy od kąpieli więc warto skusić się na kupno i instalację kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem. Osoby starsze oraz prowadzące aktywny tryb życia powinny obowiązkowo zainstalować kabinę w swojej łazience. dzięki firmie SANPLAST mają duże możliwości wyboru. Mogą więc zapewnić sobie estetyczny wygląd kabiny oraz komfort użytkowania.

Odpowiednia kabina prysznicowa

Jeśli przygotowuje się kabinę prysznicową trzeba zadbać o to, by była ona bardzo dobrze dopasowana do łazienki. Trzeba między innymi starać się o to, by odpowiadała na potrzeby użytkowników. Oczywiście należy się zastanowić również, gdzie chcemy zamontować taką kabinę, tam również trzeba przygotować dobrą instalację do odpływu wody.

Jeśli mamy już podjętą decyzję możemy zająć się również kwestią kształtu takiej kabiny, jej osadzenia czy tego jak będą się tam otwierać drzwi. Obecnie na rynku znajdziemy już wiele różnych kształtów i możliwości umiejscowienia kabiny. Część takich kabin jest wyposażonych w różnorakie dodatki, które mają gwarantować, że będą one wygodniejsze w wykorzystaniu. Oferowane są różne kolory szkła kabiny, przygotowane wymiary, które będą pasować osobom starszym, które będą mogły wygodnie w takiej kabinie się umyć.

W ofercie firmy AQUAFORM znajdziemy wiele różnych propozycji, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe. W sprzedaży są półokrągłe, asymetryczne czy narożne kabiny. Są one wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu będą się charakteryzować wyjątkową jakością. Oczywiście w takich kabinach realizuje się różne wypełnienie szkła, tak by wszystko było bezpieczniejsze.

W sprzedaży są również kabiny walk in, gdzie nie ma drzwi, ale konstrukcja jest tak wykonana, że woda nie może się wydostać na zewnątrz. Takie kabiny przede wszystkim wyglądają niezwykle nowocześnie. Na pewno będą się fajnie prezentować. W blokach nie mamy najczęściej dużych mieszkań i dlatego montaż takiej kabiny będzie na pewno praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze mowa o drzwiach w kabinie to realizuje się bardzo często takie kabiny, w których mamy drzwi uchylne, przesuwne czy wahadłowe. Tutaj znajdziecie wiele propozycji kabin od firmy AQUAFORM.

 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz