Najmodniejsze damskie i męskie oprawki okularowe

Okulary korekcyjne służą dziś nie tylko przywróceniu doskonałej ostrości wzroku - umożliwiają podkreślenie indywidualnego stylu i stanowią jeden z najmodniejszych dodatków. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą dziś wybierać w rozmaitych kształtach oprawek okularowych, dopasowując je do kształtu twarzy, indywidualnego stylu, a także aktualnych trendów. A te nie zaskakują - wciąż moda jest klasyka, np. oprawki retro czy wayfarer. Jednocześnie - mile widziane są takie nowości jak oprawki transparentne.

Jakie oprawki damskie będą najmodniejsze?

Kobiety przykładają ogromną wagę do swojego wizerunku - a dobrze dopasowane, moden okulary są jednym z jego kluczowych elementów. Aby wyglądać nienagannie w okularach, należy przede wszystkim dopasować oprawki do kształtu twarzy. Eksperci wytypowali, jakie kształty oprawek pasują to twarzy owalnej, okrągłej czy w kształcie serca. Nie należy jednak ściśle trzymać się tych reguł - wystarczy pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie. Oprawki powinny kontrastować z rysami twarzy. Twarz okrągła zazwyczaj wygląda niekorzystnie w oprawkach okrągłych - znacznie lepszym wyborem będą oprawki prostokątne. I w taki sposób należy dobierać oprawki do każdego kształtu twarzy.

A jakie damskie oprawki okularowe są najmodniejsze? Na pewno doskonale  sprawdzą się okulary kocie oczy, które dodadzą wyrazistości. Kolejny ponadczasowy model to okulary awiator, a także klasyczne oprawki prostokątne czy owalne. A z najnowszych trendów - warto zwrócić uwagę na oprawki transparentne, w pastelowych odcieniach czy cienkie oprawki metalowe. Dla kontrastu - bardzo modne są także oprawki masywne, w stylu retro, w wyrazistych kolorach i wzorach.

Niekiedy zachodzi konieczność założenia soczewek kontaktowych, np. podczas uprawiania sportu czy podczas okolicznościowej imprezy. Wysokiej jakości soczewki w atrakcyjnych cenach można wówczas nabyć w sklepie internetowym wOkularach.pl

Okularowe trendy dla mężczyzn

Także mężczyźni zwracają coraz większą uwagę do tego, jak wyglądają oprawki okularowe. Naprzeciw coraz większych wymagań mężczyzn wychodzą znane na całym świecie domy mody. W ofercie światowych projektantów znajdują się modne oprawki do okularów korekcyjnych, a także przeciwsłonecznych. Doskonałym przykładem są męskie okulary Gucci, które podążają za aktualnymi trendami - w ofercie znaleźć można oprawki prostokątne, owalne, wayfarer, cienkie oprawki żyłki. Także okulary Prada dla mężczyzn to modny, stylowy i bardzo wytrzymały dodatek do codziennego stroju. Takie markowe, modne okulary są najlepszym dowodem na to, że okulary korekcyjne są bardzo pożądanym dodatkiem, pozwalającym podkreślić indywidualny styl.

Podobnie jak kobiety, także mężczyźni powinni kierować się zasadą przełamywania rysów twarzy - kształt oprawek okularowych powinien różnić się od kształtu twarzy. Twarz kwadratowa źle będzie wyglądać w kanciastych oprawkach - lepsze będą oprawki owalne lub okrągłe. Wybierają oprawki okularowe warto zwrócić ponadto uwagę na ich jakość i wybrać oprawki, które są wytrzymałe, a zarazem lekkie i komfortowe w noszeniu.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz