Używane a nowe wózki widłowe – cena

Cena wózków widłowych uzależniona jest od ich rodzaju, marki, maksymalnego udźwigu i maksymalnej wysokości podnoszenia sprzętu. Ważnym parametrem jest także stan techniczny widlaka. Skutecznym sposobem na zminimalizowanie ceny wózka widłowego jest zakup sprzętu używanego, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy mniej od nowego widlaka.

Wózki widłowe są niezbędne do transportowania ładunków o dużej masie na niewielkie odległości. Wykorzystuje się je do pracy w magazynach, centrach logistycznych, halach produkcyjnych oraz sklepach wielkopowierzchniowych.

Używane wózki widłowe

Cena używanych wózków magazynowych uzależniona jest przede wszystkim od ich stanu technicznego. Oprócz tego wpływ na koszt takiego sprzętu ma także stan powłoki lakierniczej, stan akumulatora oraz okres gwarancyjny. W Europie obowiązuje jednolity system klasyfikacji wózków widłowych, w którym dzieli się je na trzy kategorie: brązową, srebrną oraz złotą. Najtańsze są widlaki, należące do kategorii brązowej, zaś najdroższe – do złotej. Na cenę wózków wpływa także ich rodzaj:

  • wózki elektryczne – trójkołowe od 31 400 zł,
  • wózki elektryczne z napędem na cztery koła od 45 150 zł,
  • wózki boczne od 35 700 zł,
  • wózki spalinowe od 47 250 zł,
  • wózki gazowe od 35 700 zł,
  • ciągniki od 15 750 zł,
  • wózki wysokiego podnoszenia od 14 200 zł,
  • wózki niskiego unoszenia od 10 400 zł,
  • wózki do komisjonowania od 14 200 zł.

Nowe wózki widłowe

Nowe wózki widłowe są dobrą inwestycją dla przedsiębiorców, dysponujących dużym kapitałem finansowym. Takie rozwiązanie polecane jest osobom, które prowadzą działalność, polegającą w głównej mierze na magazynowaniu i transportowaniu towarów. Mogą to być, np. centra logistyczne czy inne firmy, składujące towary. Nowe wózki widłowe są dwu-, a niekiedy nawet trzykrotnie droższe od sprzętu używanego. W zależności od rodzaju i producenta, cena nowych wózków widłowych waha się od 100 000 do 130 000 zł. Do tego należy doliczyć wyposażenie dodatkowe, m.in. przesuw boczny, przedłużki wideł, pozycjoner wideł i chwytak. W zamian przedsiębiorca otrzymuje sprzęt o bardzo dobrym stanie technicznym z gwarancją na 12 lub 24 miesiące. Niepolecanym, aczkolwiek częstym, rozwiązaniem jest zakup chińskich wózków widłowych, które kosztują od 50 000 do 60 000 zł. Sprzęt ten nie cieszy się najlepszą sławą – wózki szybko się psują i wymagają częstych napraw.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz