Eva Calor - inteligentne ogrzewanie

Eva Calor jest włoskim producentem wkładów kominkowych na pellet oraz piecyków. Gwarantuje nie tylko ocieplenie naszego domu lub mieszkania, ale także bardzo atrakcyjny dodatek do wnętrz. Dodatkowo jest w pełni zautomatyzowany, więc nie musisz martwić się o rozpalanie w piecu. Eva Calor oferuje produkty automatyczne, bezobsługowe, które pozwalają na stworzenie magicznego klimatu naszego wnętrza, jednocześnie pozbawiając nas wykonywania wielu zbędnych czynności.

Piecyki są nie tylko wygodne, ale także ciche i bezpieczne. Pamiętajmy, że są to produkty ekologiczne, dzięki stosowaniu pelletu, czyli odnawialnego paliwa. To piękne, tanie i wygodne rozwiązanie.

Czym są piecyki pelletowe?

Piece na pellet są nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi, które kuszą świetnym designem i nowoczesnym stylem. Piecyki pelletowe to niesamowicie wygodna alternatywa dla klasycznych pieców opalanych drewnem oraz kominków. Do ich zasobników wsypuje się czyste paliwo, a dalej urządzenia działają już w sposób zupełnie automatyczny. Znakomicie sprawdzają się w biurach i miejscach pracy, a w dodatku są bardzo ekonomiczne. Pellet to stałe paliwo, które pozwala piecykowi działać w sposób automatyczny. Ponadto, piecyki pelletowe zachowują normy czystości spalania, dotyczących paliw stałych. Ich obsługa nie obciąża nas czasowo. Piecyki Eva Calor dzielą się na dwa typy ze względu na ich kształt: piecyki tradycyjne oraz slim. Wersja slim nadaje się do mniejszych wnętrz, natomiast wersja tradycyjna przypomina standardowy piec. 

Rodzaje urządzeń Eva Calor i ich technologia

Eva calor oferuje kilka typów piecyków. Są to: DGP, czyli piece z dystrybucją gorącego powietrza , piece z wymuszonym nadmuchem, piecyki z płaszczem wodnym, piecyki z zamkniętą komorą spalania, ciche piecyki na pellet, piecyki slim z DGP oraz kominki na pellet (wkłady). 

Piece DPG pozwalają na rozprowadzanie ogrzewania także do innych pomieszczeń mieszkaniowych. Dzieje się to za sprawą kanałów powietrznych, przymocowanych do króćców przyłączeniowych. Są one uruchamiane w sposób automatyczny, można je uruchamiać za pomocą wygodnego pilota oraz współpracują ściśle z czujnikiem temperatury. Można zakupić piece z dystrybucją gorącego powietrza nie tylko w wersji tradycyjnej, ale także w wersji slim. 

Piece z wymuszonym nadmuchem służą zaś do ogrzewania jednego konkretnego pomieszczenia (tego, w którym znajduje się piecyk). Dzieje się to za sprawą gorącego powietrza, które jest emitowane w sposób bezpośredni z paleniska, a później rozprowadzane w naszym wnętrzu dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza, które jest tłoczone przez wentylator (stąd piecyk ten bywa określany jako piecyk z wymuszoną konwekcją). Podobnie jak w przypadku DGP, piecyk współdziała z czujnikiem temperatury, dzięki czemu uzyskujemy wymarzony efekt cieplny. Warto mieć na uwadze, że piecyki tego rodzaju posiadają czasowe regulatory, co pozwala na ich ekonomiczną eksploatację. Są automatycznie uruchamiane i wygaszane, co sprawia, że cenimy je za niesamowitą wygodę ich użytkowania. 

Piecyki z płaszczem wodnym pozwalają na ogrzewanie całego domu bądź mieszkania. Posiadające moce: 7, 9, 12, 15 oraz 20kW. Są one samodzielnym ogrzewaniem centralnym, a nam pozwalają cieszyć się pięknem płomienia, które obserwujemy przez szybkę.

nowoczesne ogrzewanie

LS Evo to ciche piecyki na pellet, które są połączeniem piecyków o wymuszonej konwekcji z piecykami powietrznymi, które ogrzewają pomieszczenia dzięki radiacji i konwekcji naturalnej. Działają bezgłośnie dzięki temu, że nie jest uruchamiany wentylator nadmuchowy (przy niskich mocach). Gdy ciepło zaczyna się pojawiać w nadmiarze, wówczas piecyk zaczyna automatycznie uruchamiać wentylator, by nie doszło do przegrzania. Dzieje się to za sprawą systemów: KCC (kontroli procesu spalania) oraz ACS (automatycznej kontroli komfortu). Pozwalają one na optymalizację spalania, a także na oszczędzanie zużycia paliwa.

Piecyki z zamkniętą komorą spalania to seria LXE. Są to piece wolnostojące, które posiadają zamkniętą komorę spalania służącego do ogrzewania pomieszczenia. Moce tych urządzeń to: od 70 do 137m2. Są dedykowane domom pasywnym. Są bardzo komfortowe dla naszych wnętrz, ponieważ powietrze jest w nich doprowadzane do dedykowanego układu dolotowego. Gwarantuje to wysoką jakość spalania.

Kominki na pellet, tzw. wkłady są dedykowane tym, którzy pragną korzyści wynikających ze spalania pelletu, ale jednocześnie chcą sami formować bryłę, w której mieści się wkład. Można wybrać wkłady w jednej z dwóch wersji: wodnej lub powietrznej. Kominki na pellet posiadają jednocześnie wszystkie atrybuty charakterystyczne dla piecyków Eva Calor.

Do wyboru mamy użytkowanie w trybie manualnym oraz chrono. Ciekawą opcją jest także możliwość skorzystania ze specjalnie sterowanego pilota. Tryb manualny oznacza, że sami określamy temperaturę, jaką kominek lub piecyk ma uzyskiwać. Po jej osiągnięciu urządzenie po prostu samo się wyłącza. Natomiast tryb chrono daje nam możliwość określenia przedziałów czasowych i różnych temperatur dla danego dnia tygodnia. Tego rodzaju sterowniki są bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli mamy zróżnicowane wymagania co do temperatur (np. zależy nam na tym, by w nocy było znacznie chłodniej).

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz