Nagrywasz i publikujesz filmy w sieci? Może czas na streaming lub wideo rejestrowane z powietrza?

Coraz więcej osób marzy o karierze w sieci. Nagrywanie zabawnych filmików już od dawna jest na tyle powszechne, że kolejni twórcy rozglądają się za czymś zupełnie nowym. Może to właściwy moment, by zainwestować w wymianę sprzętu i w zupełnie nową jakość udostępnianego wideo?

Streaming jest coraz popularniejszy

Czasy filmów tak kiepskiej jakości, że trzeba było domyślać się, co przedstawiają, na szczęście mamy już za sobą. Dziś każdy może zostać twórcą wideo, youtuberem, zająć się streamingiem i wieloma innymi rzeczami, które pozwalają na zdobycie popularności w sieci. Dla jednych będzie to okazja do podzielenia się swoją pasją ze światem, inni poszukują nowoczesnych form zarobkowania. Każda motywacja jest dobra, ale do działania na tym polu warto się odpowiednio przygotować.

Kiepsko nagrane, źle zmontowane filmiki o mało ciekawej tematyce raczej nie podbiją serc internautów i szkoda czasu, by wypełniać internet takimi treściami. Jeśli zamierzamy na poważnie zająć się produkcją i publikacją wideo w sieci, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Podstawą jest odpowiedni sprzęt

Nawet najlepszy pomysł na wideo lub streaming nie zda nam się na nic, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi urządzeniami do nagrywania i obróbki. Jeśli zamierzamy zająć się streamingiem, podstawą będzie bardzo wydajny komputer, odpowiednie oprogramowanie, kamera internetowa i porządny mikrofon do komputera. https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-mikrofon-do-komputera-jak-wybrac-polecane-modele/818/ Mikrofon komputerowy jest istotny nie tylko z punktu widzenia osoby zajmującej się streamingiem, ale przyda się również do rozmów online, a nawet do nagrywania własnych występów wokalnych. Dlatego nie warto iść na ustępstwa i korzystać z mikrofonu w kamerce – lepszym wyborem będzie oddzielny model o odpowiednich parametrach.

Wideo kręcone smartfonem to za mało

Jeśli wrzucamy do sieci wyłącznie amatorskie filmiki z zabawnych sytuacji, które nas spotkały albo z wydarzeń, których jesteśmy świadkami, to kamera w smartfonie będzie całkowicie wystarczająca. Jeśli zaś myślimy o filmowaniu na poważnie, to warto zainwestować w profesjonalną kamerę albo w miniaturową kamerkę sportową i drona.

Dron to świetne rozwiązanie nie tylko do zabawy w pilotowanie, ale też do kręcenia różnorodnych filmów. Dzięki tym urządzeniom można dotrzeć okiem kamery tam, gdzie nie dotarlibyśmy w żaden inny sposób – na szczyt stromej góry, na czubek wysokiego drzewa, nad zabytkowy kompleks budynków. https://www.morele.net/fotografia-i-kamery/modele-zdalnie-sterowane/drony-769/

Liczy się pomysł i umiejętny montaż

Dobra jakość nagrania to za mało, by zyskać sławę w sieci i rejestrować setki tysięcy wyświetleń. Wiele z najpopularniejszych filmików to nagrania, które nie grzeszą perfekcyjną jakością obrazu, ale za to powstały na bazie rewelacyjnego pomysłu lub zostały zmontowane w ciekawy sposób.

Dziś większość młodych ludzi doskonale zna tajniki nagrywania, montowania i streamingu. Jeśli jeszcze nie jesteśmy orłami w tej dziedzinie, nie warto się zniechęcać. Początki bywają trudne, ale z czasem dojdziemy do wprawy.

O ile nauczenie się technik montażu jest możliwe, o tyle dobre pomysły nie zawsze przychodzą łatwo. Gdy jednak skupimy się na działalności zgodnej z zainteresowaniami, nie powinno być z tym większych trudności.

Nagrywanie filmów, udostępnianie streamingu z gier, rysowania lub innych działań to hobby, pasja, a dla wielu osób także sposób na życie. By nie odstawać od innych twórców i nie pozostawać w tyle pod względem jakości i technologii, warto inwestować w dobry sprzęt do nagrywania, obróbki i streamingu. Podstawą jest, oczywiście, wydajny komputer z solidnym procesorem i odpowiednią ilością pamięci RAM. Nie bez znaczenia będzie również dobra kamera online i mikrofon do komputera, a jeśli zamierzamy nagrywać filmy w terenie, to warto posiadać nie tylko kamerę w smartfonie, ale bardziej profesjonalne rozwiązanie, jak kamera sportowa lub dron z kamerą. Takie zaplecze techniczne pozwoli na tworzenie naprawdę dobrych nagrań.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz