Jak przygotować się do zakupu wanny?

Zakup odpowiedniej wanny powinien mieć dla nas szczególnie duże znaczenie, wspomniany element armatury łazienkowej odpowiada bowiem nie tylko za poziom naszej higieny osobistej, ale i za odczuwany przez nas komfort.

Jeszcze przed jego dokonaniem warto więc zastanowić się nad tym, jak duża jest sama łazienka i w którym jej miejscu przewidujemy stanowisko, jakie zajmie wanna jak często będzie ona eksploatowana i czy korzystać będą z niej również osoby o szczególnych potrzebach takie, jak choćby dzieci i seniorzy.

Czasem odpowiedzieć na te pytania może zaskoczyć nawet osoby, które je sobie zadawały, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Jeśli nadal zakup wanny wydaje się najlepszym rozwiązaniem, w pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie o to, jaki powinien być jej kształt Okazuje się, że rynek ma nam pod tym względem wiele do zaproponowania i tak naprawdę jedynym istotnym ograniczeniem jest wielkość posiadanej przez nas łazienki.

Nowoczesna wanna

Jednym z najciekawszych rozwiązań wydają się w tym kontekście wanny asymetryczne, które najczęściej są dzielone na narożne, pięciokątne i specjalne. W niewielkich łazienkach to właśnie wanny narożne zyskują sobie największe grono zwolenników, warto przy tym wspomnieć, że ich dodatkowy podział nakazuje mówić o wannach lewych i prawych.

Klasyczne wanny prostokątne to z kolei rozwiązania zaliczane do grupy wanien symetrycznych, okazuje się jednak, że zbiór ten jest znacznie bardziej rozległy i uwzględnia także wanny sześciokątne, ośmiokątne, a nawet pozbawione narożników. Te ostatnie nie mają rogów, pozwalają więc na zabudowanie wanny półką albo dokładniejsze ustawienie jej pod ścianą. Najciekawszym rozwiązaniem wydają się w tym kontekście wanny prostokątne znane z tego, że nie zajmują wiele miejsca.

Wsród wielu producentów wanien na uwagę i polecenie zasługują KOŁO, ROCA, SANPLAST, AQUAFORM i CERSANIT.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz