Powłoka ceramiczna vs powłoka kwarcowa. Którą z nich wybrać?

Zabezpieczanie lakieru samochodowego powłoką ochronną staje się coraz bardziej popularne. Wraz z rosnącą popularnością tego tematu pojawia się wiele pytań. Temat ten przyciąga kolejne pytania, w tym: W jakim celu stosuje się ten zabieg? Ile pieniędzy należy na niego przeznaczyć? Rozwiejemy wszystkie Państwa wątpliwości, przybliżymy temat dotyczący rodzajów zabezpieczeń lakierniczych oraz odpowiemy na pytanie: która powłoka jest lepsza: kwarcowa czy ceramiczna?

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna lakieru to propozycja dla osób, które dbają o swoje samochody, chcą utrzymać je w jak najlepszym stanie przez wiele lat i chcą używać tylko najlepszych produktów.

Ceramika jest trwała i ma najlepsze właściwości. Może wytrzymać nawet do pięciu lat w zależności od tego, jaka firma produkuje powłokę. Powłoka ceramiczna nadaje również lakierowi wspaniały połysk i wzmacnia głębię koloru. Samochód wygląda niemal tak, jakby nałożono na niego warstwę szkła. Sprawdź powłoki ceramiczne na sklep.motogo.pl

Trudno zaprzeczyć, że samochody z zabezpieczonymi powierzchniami są łatwiejsze w utrzymaniu i przyjemniejsze w pielęgnacji. Właściwości hydrofobowe i antystatyczne sprawiają, że brud i inne zanieczyszczenia nie przylegają tak mocno do powierzchni samochodu. W większości przypadków można je łatwo usunąć za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem.

Najważniejszym argumentem przemawiającym za ceramiką są jej właściwości ochronne. Ceramika o twardości 9H zapewnia ochronę lakieru przed mikrozarysowaniami, a także skutkami działania tępych instrumentów. Nie jest to ochrona pancerza. Silne zarysowania (np. Silne zarysowania (np. od paznokcia) mogą przebić warstwę ochronną i porysować lakier. Jednak uszkodzenia powstałe np. w wyniku kontaktu z gałęziami będą występować rzadziej lub wcale. Powłoka ceramiczna jest również odporna na działanie ostrych środków chemicznych i promieniowania UV.

Powłoka ceramiczna

Powłoka kwarcowa

Powłoka kwarcowa to tańsza forma zabezpieczenia lakieru samochodowego. Powłoka kwarcowa jest trwalsza od wosku i ma lepsze właściwości od ceramicznej.

Duża podaż produktów kwarcowych sprawia, że ceny zaczynają się już od 200zł. Ponieważ są one łatwo dostępne w sprzedaży detalicznej, nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Ceramikę mogą nakładać tylko autoryzowane studia detailingowe.

Powłoka kwarcowa może być nakładana na samochody nawet przez rok. Zmniejsza ona wpływ złych warunków atmosferycznych na samochód oraz poprawia estetykę auta poprzez dodanie głębi i połysku jego lakierowi.

Podobnie jak w przypadku zabezpieczenia powłoką ceramiczną, właściwości hydrofobowe lub antystatyczne spowalniają zabrudzenia i ułatwiają konserwację.

Który rodzaj ochrony powinieneś zatem wybrać?

Każdy musi zadać sobie pytanie, czego oczekuje. Zabezpieczenie kwarcowe jest polecane, jeśli zależy nam tylko na efektach wizualnych przez krótki czas. Ceramiczna jest polecana, jeśli właścicielowi samochodu zależy na czymś więcej niż tylko na pięknym wyglądzie.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz