Jak kupić polisę OC przez internet?

Pandemia Covid-19 spopularyzowała zakupy internetowe oraz załatwianie wszelkich formalności online. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tą drogą można również bezpiecznie i wygodnie kupić polisę OC. Ubezpieczenia kupowane przez internet są tak samo ważne, jak te kupowane bezpośrednio u agenta, czy w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego. Z pewnością warto przekonać się do takiego rozwiązania, zwłaszcza w dobie ograniczeń, jakie obowiązują podczas aktualnej pandemii. Jak zatem ubezpieczyć auto przez internet?

Ubezpieczenie online? Możesz kupić polisę na dwa sposoby

Aby kupić ubezpieczenie OC przez internet (a także AC oraz inne ubezpieczenia komunikacyjne), możesz skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsza opcja to zakup polisy w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. W tym przypadku wystarczy wejść na stronę internetową danego ubezpieczyciela i dokonać zakupu zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się w serwisie. Drugi wariant to skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń, np. na mfind.pl. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu będziesz mógł porównać nawet kilkadziesiąt ofert i wybrać opcję, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Wybierając więc zakup ubezpieczenia OC online, zyskujesz dodatkową szansę sprawdzenia cen i zakresów polis oferowanych przez wielu ubezpieczycieli. Sam zakup ubezpieczenia zajmie Ci zaledwie kilka chwil. To zatem oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Uzupełnij formularz wpisując dane pojazdu i kierowcy

Aby kupić polisę OC przez internet, należy wypełnić specjalny formularz, wpisując i zaznaczając dane dotyczące samochodu oraz kierowcy. Tego typu narzędzie jest intuicyjne w obsłudze, a dodatkowo na bieżąco podpowiada, gdzie w dowodzie rejestracyjnym, czy w dokumencie prawa jazdy znajdziesz potrzebne dane, czy też uwzględnia dotychczasowe zniżki, jakimi dysponuje kierowca. Po poprawnym wypełnieniu formularza, otrzymasz oferty ubezpieczenia z dokładnymi cenami i zakresami polis (nawet do 76 ofert na OC i AC). Co istotne, jeśli będziesz potrzebować wsparcia w dokonaniu wyboru, możesz skontaktować się ze specjalistą - telefonicznie (wystarczy podać numer, aby agent skontaktował się z Tobą) lub na czacie online (ten jest dostępny na stronie).

Porównaj oferty, wybierz najlepszą i zapłać online

Po wypełnieniu i zatwierdzeniu formularza, na stronie internetowego kalkulatora OC i AC pojawi się lista propozycji ubezpieczenia. Teraz wystarczy porównać zakres polis oraz ich ceny. Ułatwieniem będzie z pewnością uporządkowanie ofert - od najtańszej do najdroższej. Pamiętaj jednak, że najtańsza opcja nie musi oznaczać najkorzystniejszego rozwiązania. Warto sprawdzić, z jakich dodatkowych usług i pakietów możemy skorzystać  wybierając konkretny wariant (często atrakcyjniejszym rozwiązaniem bywa np. zakup OC w pakiecie z AC oraz innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi).

Finalizacja transakcji polega najczęściej na kliknięciu "Kup polisę" i wyborze opcji płatności. Po załatwieniu wszystkich formalności, umowę ubezpieczenia otrzymasz na swój adres mailowy.

Materiał partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz