Jak się modnie ubrać

Moda uliczna, street fashion, casual, smart casual to popularne nazwy na najbliższy chyba wszystkim styl w modzie. To jedyny aktualnie trend, który tworzy się oddolnie, kreatorzy i styliści inspirują się jego elementami, próbując komponować stylizacje, które być może powrócą na ulicę, jednak nigdy nie będą mieli tej pewności. Moda uliczna to nie styl, to tygiel wielu różnych stylów, opartych często na subkulturze.

Jak się modnie ubrać?

Podstawą dla modnego ubioru i wpisania się w street fashion jest posiadanie własnego stylu. Czym jest własny styl? Opiera się on na czerpaniu z najmodniejszych trendów, ale z decydującym dodatkiem elementów, które odzwierciedlają osobowość, nadają indywidualny charakter danej stylizacji. Te warunkujące elementy mogą pochodzić z własnej szafy, mogą zostać znalezione gdzieś na pchlim targu, mogą również zostać samodzielnie wykonane.

Ta niezwykła umiejętność łączenia codziennych, popularnych części odzieży jak np. https://answear.com/h/nike-bluzy.html z wyrazistymi dodatkami wpływa najsilniej na urodę tego co nazywamy własnym stylem. Okres pandemii wprowadził do codziennej mody mnóstwo dziadziny, tkanin dresowych, miękkich i ciepłych bluz, swetrów. Niezwykle ciekawe i dziejące się na naszych oczach jest adaptowanie tych trendów do mody ulicznej, w taki sposób, by zachowując cechy tych tkanin nie spacerować jednak w dresie. Warto obserwować najbliższe zmiany właśnie pod tym kątem.

nike bluzy

Ulubione kolory jesieni i zimy

Zwykle kolorystyka jesiennych i zimowych stylizacji opierała się na ciemnych, głębokich barwach. Czasem dominował kolor szary, łączony jednak z barwami ziemi. Tym razem, w okresie pandemicznym można zaobserwować nowy nurt kolorystyczny. W zimowych trendach pojawiają się jasne, wręcz pastelowe kolory. Bardzo jasny beż, kolor biały, żółty, złamana biel przechodząca w pudrowy róż, sprawdź też: https://answear.com/blog/jakie-kolory-pasuja-do-pudrowego-rozu/31210/. Kolor różowy to chyba największa zmiana w palecie kolorystycznej tego sezonu. W tym kolorze nosi się płaszcze, suknie, garsonki, bluzki i bluzy. Kolor różowy łączy się z różowym kolorem. Różowy płaszcz to wierzchnie okrycie na różową sukienkę, a różowej garsonce czy różowemu garniturowi towarzyszy różowa koszula. Trudny pudrowy róż z kolei łączy się z bielą, mocnym różem, lekką brzoskwinią. Ma być różowo! W modzie sportowej róż pojawił się już bardzo dawno, teraz sportowe bluzy w pudrowym różu przeniosły się do mody casualowej. Łączone z jasnymi i ciemnymi kolorami stały się elementem codzienności modowej.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz