Obrączki ślubne

Obrączka ślubna stanowi symbol małżeństwa. Ma okrągły kształt, gdyż taka najlepiej pasuje do palca, niemniej okrąg to także symbol nieskończoności. Obrączka jest niewątpliwie rzeczą, nic nieznaczącą w obliczu uczucia, jednakże jest to bardzo ważny symbol i trzeba dokonać odpowiedniego jego wyboru. Jaką najlepiej wybrać? Obrączka musi być solidnie wykonana, a do tego odznaczać się nieprzeciętną estetyką, czyli być po prostu ładna. U jubilerów dostępnych jest wiele różnych modeli, niemniej jednak celem dokonania świadomego wyboru, trzeba będzie dysponować przynajmniej podstawowym zakresem wiedzy w tematyce ślubnych obrączek. Należy zdawać sobie sprawę, iż jest to przecież wybór na całe życie. 

Materiał, z którego wykonuje się obrączki

Tradycyjnym surowcem, z którego wykonywane są ślubne obrączki jest niewątpliwie żółte złoto, niemniej jednak zdecydowanie nie jest to jedyny spośród surowców, który możemy wybrać. Ciekawe propozycje to biżuteria ślubna wykonana z białego albo czerwonego złota, jak również niezwykle modne ostatnimi czasy połączenia różnorodnych typów złota. Jeśli chodzi o białe złoto, musimy uważać, aby nie było w jego składzie niklu, gdyż może on powodować reakcje alergiczne u sporej rzeszy użytkowników. Trzeba także zdawać sobie sprawę, iż łączone materiały są dużo trudniejsze w obróbce, na przykład podczas zmiany rozmiaru. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także platyna, najcenniejszy spośród szlachetnych metali. Platyna jest odporna na wszelakie uszkodzenia, niemniej jednak na pewno uszkadza zasobność naszego portfela. Komplet wykonanych z niej obrączek to koszt około 7 tysięcy złotych. Dużo tańsze będą obrączki wykonane z tytanu. Tytan jest również niezwykle odporny i nie ściera się, nie rysuje się, jak również nie jest przyczyną reakcji alergicznych, niemniej uchodzi za niezbyt estetyczny. Ładne jest z pewnością srebro, niemniej tenże materiał należy zaś do nietrwałych.

Szukasz wyjątkowych obrączek ślubnych w Krakowie? Sprawdź więcej na https://siudek.com.pl/obraczki-slubne/b_tmgm >> 

Próba wybranego surowca 

Istotną kwestią podczas wybierania biżuterii pozostaje próba metalu, z którego się ją wykonuje. Próba jest po prostu czystością metalu i im będzie wyższa, tym lepiej. W ślubnej biżuterii typową próbą jest 585, co oznacza iż jest to złoto w niewiele ponad połowie. W wypadku platyny mamy do czynienia z próbą 950, czyli niemalże czystą platyną. Tak samo jest w wypadku srebra. 

Rozmiar obrączki 

Niezwykle istotny jest też rozmiar wybranej obrączki. Będzie ona towarzyszyła nam przez całe życie, zatem musi być idealnie dopasowana - nie zsuwać się samoistnie i nie uwierać nas. Czasami niewątpliwie rozmiar naszego palca podlega zmianom. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być poważne czynniki, jak chociażby wysiłek fizyczny. Z biegiem lat, z pewnością konieczna stanie się większa, bądź mniejsza korekta. W praktyce najbardziej istotne pozostaje to, aby nabyć obrączkę, którą będziemy mogli nieco powiększyć albo też pomniejszyć bez większego kłopotu, gdyż dzięki temu nasza biżuteria stanie się uniwersalna. Musimy być również przygotowani na powolne zużycie obrączek. Od tego nie da się uciec. 
 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz