Szczecin – top 5 najpopularniejszych kierunków studiów

Tegoroczni maturzyści już zaczęli swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości. Najbliższe miesiące z pewnością będą dla nich stresujące, nie tylko ze względu na maturę, ale również z uwagi na wybór dalszej edukacji. Które kierunki studiów cieszą się największym zainteresowaniem? Oto ranking 5 najpopularniejszych kierunków tego roku, które można studiować m.in. w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie (www.wsb.pl).

Finanse i rachunkowość

Jednym z najpopularniejszych kierunków studiów ostatnich lat są finanse i rachunkowość. Podczas zajęć, studenci zdobywają wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw, rachunkowości podmiotów gospodarczych, źródeł finansowania jednostek samorządu terytorialnego oraz instrumentów i rynków finansowych. Absolwenci tego kierunku potrafią samodzielnie dokonywać analizy oraz interpretacji wyników finansowych przedsiębiorstw, tworzyć plany finansowe i inwestycyjne, a także w praktyce wykorzystywać najnowocześniejsze oprogramowanie, niezbędne do obsługi finansów. Uzyskanie dyplomu umożliwia absolwentom zajmowanie stanowisk menedżerskich w obszarze finansów i rachunkowości, w takich instytucjach finansowych, jak banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne czy firmy leasingowe.

Logistyka

Studenci, którzy zdecydują się na ten kierunek zdobywają wiedzę z zakresu metod i technik logistycznych, a także nowoczesnych narzędzi informatycznych, niezbędnych do pracy w logistyce przedsiębiorstw. Absolwenci tego kierunku potrafią zarządzać procesami i systemami logistycznymi na każdym etapie łańcucha dostaw oraz wiedzą, jak należy organizować struktury dystrybucji i usługi transportowe. Ukończenie studiów w Szczecinie umożliwia także zdobycie interesującej i dobrze płatnej pracy w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w transporcie morskim.

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja to kolejny niezwykle popularny kierunek studiów ostatnich lat. Program zajęć ma interdyscyplinarny charakter, dzięki czemu studenci mogą zdobyć wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych oraz przyrodniczych. Absolwenci potrafią samodzielnie organizować spotkania, konferencje i imprezy biznesowe, a także zarządzać firmami z branży turystycznej na rynku międzynarodowym. Studia na tym kierunku przygotowują również do tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstw, które funkcjonują w branży turystyki uzdrowiskowej i SPA.

Bezpieczeństwo w biznesie i administracji

W ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych kierunków studiów jest bezpieczeństwo w biznesie i administracji. Studenci zdobywają podczas zajęć wiedzę z zakresu nauk społecznych, prawa oraz funkcjonowania państwa, które są szczególnie aktualnymi zagadnieniami ostatnich lat. Absolwenci tego kierunku będą mogli pracować jako specjaliści lub analitycy w instytucjach administracji publicznej i kontroli skarbowej, samorządach, funduszach państwowych, a także przedsiębiorstwach krajowych.

Psychologia w biznesie

Studia na kierunku psychologia w biznesie umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu HR, reklamy oraz sprzedaży. Podczas zajęć studenci uczą się, jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi. Absolwenci tego kierunku znają skuteczne metody negocjacji i mediacji, które potrafią wykorzystać w praktyce. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają znalezienie atrakcyjnej pracy w handlu, marketingu, reklamie oraz obsłudze kadrowej przedsiębiorstw.

Kompletna lista najpopularniejszych kierunków studiów w Szczecinie, wraz z dokładnym opisem specjalności i programu studiów dostępna jest na stronie: http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci.

 

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz