Wybór sukni do ślubu

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Zazwyczaj przygotowania zaczynają się dużo wcześniej, czasem nawet na dwa lata przed planowanym terminem. Oprócz załatwienia najważniejszych spraw jak rezerwacja sali, orkiestry czy zaproszenie gości, dla każdej panny młodej niezwykle istotny jest wybór kreacji na ten dzień.

Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej

Każda kobieta w dniu swojego ślubu chce czuć się jak księżniczka. Dlatego warto zaplanować dużo wcześniej nie tylko zakup sukni, ale także fryzurę i makijaż. Pamiętajmy, aby do fryzjera czy kosmetyczki zapisać się również na termin próbny. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Ważne są wszystkie szczegóły, które składają się na nienaganny wygląd w tym dniu, jednak zdecydowanie najważniejszym elementem jest suknia ślubna. Zazwyczaj kobiety zabierają ze sobą mamę lub koleżanki, aby pomogły im dokonać tego ważnego wyboru. Odwiedzają z nimi salony i przymierzają kolejne suknie ślubne, aż uda im się znaleźć tą wymarzoną. Możemy ją kupić, bądź wypożyczyć. Często jest też możliwość uszycia wymarzonej sukni idealnie dopasowanej do panny młodej, która po ślubie może oddać ją do salonu. Jest to tańsze rozwiązanie niż kupowanie sukni na własność, a przede wszystkim też wygodniejsze, bo nie musimy się później martwić by swoją kreację komuś sprzedać czy przechowywać ją latami w szafie. Jeśli zdecydujemy się na uszycie sukni z katalogu, warto przymierzyć inną, już gotową o podobnym kroju.

Suknia ślubna skrojona na miarę

Pamiętajmy bowiem, że wiele zależy od naszego typu sylwetki. To co ładnie wygląda na modelce, nie zawsze będzie akurat do nas pasować. Również nasz typ urody ma znaczenie. W zależności od koloru włosów czy cery możemy lepiej wyglądać w sukni koloru śnieżnobiałego, kości słoniowej czy ecru. Dziewczyny o wyrazistej urodzie i pełniejszych kształtach lepiej się prezentują w bogato zdobionych kreacjach niż te o bardziej delikatnej i subtelnej urodzie, do których będą pasować np. delikatne koronki, albo całkiem proste suknie bez zbędnych zdobień. Nie zapominajmy też o odpowiednich butach i biżuterii, które powinny pasować do całości i ją uzupełniać. Zazwyczaj ich dobranie nie stanowi dużego problemu, ponieważ możemy je kupić w salonie, w którym zamawiamy naszą suknię. Pracujące tam specjalistki na pewno pomogą dobrać je w taki sposób, by wszystko razem tworzyło harmonijna całość. Również na miejscu możemy od razu kupić welon. Czy zdecydujemy się na długi, krótki czy całkiem z niego zrezygnujemy to też zależy od tego jaką suknię wybrałyśmy. Kiedy wszystko już jest wybrane, pozostaje nam czekać na ten ważny dzień, jednak jeśli wybrałyśmy suknię na długo przed weselem, nie zapominajmy, aby przymierzyć ją jeszcze raz na kilka dni przed, czasem może się okazać, że konieczne będą jeszcze drobne przeróbki. Nowoczesna moda ślubna daje ogromne możliwości, więc na pewno każda przyszła panna młoda znajdzie dla siebie odpowiednią kreację, w której będzie czuć się nie tylko wygodnie i komfortowo, ale też pięknie. Pamiętajmy tylko, żeby nie zostawiać tego wyboru na ostatnią chwilę i nie sugerować się jedynie aktualnymi trendami, ale postawić na indywidualizm.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz