Jak słuchać Polskie Radio "Jedynka" przez Internet?

Czy wiesz, że możesz słuchać Polskiego Radia “Jedynka” nie posiadając tradycyjnego odbiornika? Tak to możliwe, wystarczy posiadać urządzenie dostępem do Internetu, na przykład komputer, telefon czy tablet. Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę internetową i już. W sieci znajdziesz wiele stacji radiowych, które swoje audycje udostępniają całkowicie za darmo. Jedyne o czym musisz pamiętać to podłączenie się do szybkiej i stabilnej sieci. Jakość muzyki w radiu internetowym nie tylko dorównuje tej w tradycyjnych odbiornikach radiowych, ale często jest nawet lepsza.

Jak słuchać Polskiego Radia “Jedynka” przez Internet? Wystarczy, że wejdziesz na stronę: https://radio.pinbook.pl/polskie-radio-jedynka i wybierzesz przycisk odtwarzania. To proste. Nie potrzebujesz instalować dodatkowych programów, które umożliwią Ci słuchanie radia. Wszystko co jest Ci potrzebne masz już zainstalowane na komputerze. Jedyne czego będziesz potrzebować to dostęp do sieci.

Jak słuchać Polskiego Radia “Jedynka” za pomocą telefonu?

Jeśli chcesz słuchać Polskiego Radia “Jedynka” lub każdej innej stacji podczas pracy, czy w podróży, za pomocą urządzenia mobilnego, śmiało możesz skorzystać z powyższej strony internetowej. Cała procedura wygląda tak samo jak na komputerze. Drugim sposobem na słuchanie Polskiego Radia “Jedynka”  za pomocą telefonu jest pobranie odpowiedniej aplikacji, dzięki której słuchanie radia internetowego będzie jeszcze prostsze. Wystarczy, że wejdziesz do sklepu aplikacji w swoim telefonie i wpiszesz hasło “radio” w miejsce przeznaczone do szukania aplikacji. Wyniki wyszukiwania powinny zawierać wiele darmowych aplikacji, za pomocą których będziesz mógł słuchać radia za pomocą telefonu. Największe stacje radiowe udostępniają swoim słuchaczom aplikacje mobilna,  za pomocą których możemy słuchać tylko wybranej stacji.

Jakie łącze jest potrzebne do słuchania Polskiego Radia “Jedynka” przez Internet? Połączenie powinno wynosić co najmniej 128 kb/s. Jeśli jednak w czasie słuchania, chcemy wysyłać pocztę, czy przeglądać strony internetowe połączenie powinno wynosić 512 kb/s. Warto sprawdzić także w jaki sposób rozliczasz się ze swoim dostawcą Internetu. W przypadku, gdy płacisz za ilość pobranych danych, nie opłaca się słuchać radia przez Internet ponieważ szybko wykorzystamy cały przysługujący nam limit. Takie rozliczenie występuje najczęściej przy połączeniu przez telefon komórkowych.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz