Coworking – idealne rozwiązanie dla szukających alternatywy od pracy w domu

Powinieneś bliżej zapoznać się z pojęciem coworkingu, jeśli zaczynasz poważnie rozważać założenie własnej firmy, chcesz kontynuować pracę zdalną lub też coraz częściej dostrzegasz, że praca, którą wykonujesz w domu jest nieefektywna.

Pod pojęciem coworkingu kryje się praca wykonywana w wynajętym pomieszczeniu, gdzie oprócz nas pracują także inne osoby. Według badań, które w 2015 roku przeprowadziła agencja Office Nomads, 84% ankietowanych, którzy zdecydowali się na pracę coworkerską przyznaje, że czują się dzięki temu bardziej zaangażowani i zmotywowani do wykonywania swojej pracy. Respondenci przyznają także, że znacznej poprawie uległo ich samopoczucie, co ma także niewątpliwie pozytywny wpływ na jakość ich pracy.

Kolejnym, wartym wspomnienia plusem wynajęcia przestrzeni coworkerskiej, jest jej zdecydowanie niższy koszt w porównaniu z wynajmem własnego biura. Coworking będzie więc świetnym pomysłem na poczynienie oszczędności, który jednocześnie pozwoli spojrzeć w inny sposób na dotychczasowy sposób prowadzenia naszej firmy. Nie jest w tym momencie ważne, czy dopiero podejmujesz decyzję na uruchomienie własnego biznesu, czy też od dawna prowadzisz własną działalność gospodarczą. Jeśli tylko zależy ci na tym, by obniżyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, idea coworkingu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

coworking space

Coworking to zarazem nowe podejście do samej idei wykonywania obowiązków służbowych. Jest to także świetna alternatywa tradycyjnej pracy zdalnej, którą większość osób wykonuje we własnym domu. Niestety praca w domu oprócz swoich niewątpliwych zalet, posiada także szereg wad. Podstawowym jest częste rozpraszanie naszej uwagi, w domu przecież zawsze znajdzie się coś innego do zrobienia. Przez to nasza praca staje w miejscu, a my sami jesteśmy coraz bardziej sfrustrowani, bo zamiast pracować robimy coś zupełnie innego. Kolejnym mankamentem pracy domowej jest także brak kontaktu z drugim człowiekiem. Ludzie są przecież stworzeni do przebywania w grupie i taka izolacja często kończy się złym samopoczuciem jednostki.

Co należy zrobić, aby uniknąć negatywnego wpływu pracy zdalnej w domu na jej efektywność? Należy po prostu zmienić otoczenie. Przestrzeń coworkerska zrzesza ludzi, którzy są kreatywni, pełni nowych pomysłów oraz pozytywnej energii. Ich pozytywne podejście udziela się wszystkim osobom z ich otoczenia. Dzięki temu szybko okazuje się, że w takim otoczeniu jesteś w stanie wykonać więcej pracy, bo wszystko dopinguje cię do działania. Nie ma przy tym nic, co w domowym zaciszu rozpraszało twoją uwagę. Dzięki coworkingowi możesz także zawierać wiele nowych, interesujących znajomości z osobami, które na co dzień zajmują się tym samym, co ty. Dzięki temu możesz uzyskać także pomoc przy twoich projektach oraz poznać punkt widzenia innych, być może bardziej doświadczonych pracowników. W tego typu przestrzeni często spotykają się specjaliści z różnych dziedzin, więc co za tym idzie, możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, a co więcej także poznać osoby, z którymi będziesz mógł w przyszłości nawiązać współpracę.

Zobacz również
Komentarze (1)
ksiegowosctax (Anna) 9 lipca 2019 12:34 Odpowiedz

Super rozwiązanie dla freelancerów i małych przedsiębiorców, którym warunki mieszkaniowe nie zawsze umożliwiają pracę w domu. Polecamy się jeżeli chodzi o księgowość. Biuro rachunkowe online zawsze do dyspozycji!

www.ksiegowosc.tax
Zostaw komentarz