Czy warto skorzystać ze wsparcia doradcy bankowego?

Kredyty są bardzo poważnymi zobowiązaniami finansowymi, które decydujemy się zaciągnąć dla poprawienia swojego bytu materialnego lub po prostu spełnienia swoich najskrytszych potrzeb. Bez względu na motywy, trzeba dokładnie przemyśleć zaciągnięcie długu wobec banku. Dla osób nieobeznanych z tematyką bankowości i kredytów kwestia oprocentowania, RRSO i innych terminów może być niezrozumiała i trudno im będzie wybrać sposób spłaty kredytu, który będzie dla nich najkorzystniejszy. Dlatego banki zatrudniają doradców kredytowych – ich zadaniem jest wsparcie klienta przy wyborze kredytu oraz przy wypełnianiu wniosku.

W czym pomoże doradca?

            Dzwoniąc na infolinię lub spotykając się z doradcą w siedzibie banku, można zyskać wielowymiarową pomoc w zakresie kredytowania, która w przyszłości przełoży się na łatwiejsze spłacanie zobowiązań. Biorąc kredyt gotówkowy należy wybrać ofertę, która spowoduje jak najmniejsze obciążenie domowego budżetu ratą kredytu. Nie sprawdzając dostępnych ofert lub nie konsultując ich z pracownikiem banku, można sprawić, że rata kredytu będzie trudna do spłacenia i po jej zapłaceniu ciężko będzie dotrwać do kolejnej wypłaty. Może też okazać się, że naliczane przez bank raty będą różniły się między sobą. Warto to wyjaśnić zawczasu i być na to przygotowanym – stąd pomysł skorzystania z usług doradcy jest bardzo zasadny. Doradca ma za zadanie wysondować, jakiego rodzaju raty będą najkorzystniejsze dla konkretnej osoby, dla jej możliwości. Może doradzić, czy rzeczywiście kredyt gotówkowy będzie odpowiedni, czy też może lepszym rozwiązaniem w danej sytuacji byłby na przykład limit odnawialny w koncie. Przeprowadzi też kredytobiorcę przez proces wypełniania wniosku kredytowego.

Czy warto skorzystać z usług doradcy?

            Korzystając z usług doradczych w banku, wnioskodawca nic nie płaci. Zyskuje natomiast bardzo wiele – korzystnie dobrany pod jego potrzeby kredyt gotówkowy, optymalnie rozłożony na raty, które łatwo będzie spłacać, i prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt. Osoby, które na co dzień nie obracają się w tematyce bankowości i kredytów, mogą mieć problem ze zrozumieniem pewnych zależności pomiędzy poszczególnymi cyferkami w ofercie banków. Mogą nie wiedzieć, co wpływa na ostateczny kształt wysokości rat czy całkowitą kwotę kredytu do spłaty. Zadaniem doradcy jest przede wszystkim wyjaśnić wszelkie wątpliwości, by kredytobiorca był w pełni świadomy, na co się decyduje, wnioskując o kredyt i podpisując umowę. Ponadto doradca powinien wybrać dla swojego klienta jak najlepszy kredyt – taki, który zaspokoi jego potrzeby w jak najszerszym zakresie i na jak najdłuższy czas. Wybór właściwej formy kredytowania, wysokości rat, sposobu ich spłacania składają się właśnie na tę usługę doradczą. Zdecydowanie warto z niej skorzystać, ponieważ od niej może zależeć to, czy kredyt będzie udaną decyzją.

Materiał partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz