Cały świat na wyciągnięcie ręki dzięki LTE w komórce

Internet zmienił świat nie do poznania. Z czasem zwiększały się jego dostępność, powszechność oraz funkcjonalność. Obecnie z sieci możesz korzystać także z komórki i to w znakomitej prędkości – zapewnia to standard LTE.

Internet w telefonie

Wszystko zmienia się wraz z biegiem lat, nie inaczej jest oczywiście z otaczającą nas elektroniką. Nie tak dawno temu komputery zajmowały całe biurko, dziś można je schować do damskiej torebki, a są przy tym o wiele użyteczniejsze. Pojawiły się tablety, a tradycyjne komórki z klawiszami są już dziś znacznie rzadziej spotykane.

Rozwój technologii sprawił, że obecnie produkowane urządzenia są jednak przede wszystkim bardziej funkcjonalne. Znakomity przykład zmian stanowią właśnie telefony komórkowe, które niemal naturalnie przekształciły się w smartfony. To komórka inteligentna i dysponująca niesamowitymi możliwościami. Dziś już mało kto pamięta czasy, kiedy Internet mobilny właściwie nie istniał. Łatwo też zapomnieć, jak często z niego korzystasz. Sprawdzenie pogody, rozkładu jazdy, przeglądanie mediów społecznościowych, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów – do tego wszystkiego wykorzystujesz sieć internetową z poziomu smartfona.

Samsung Galaxy S7 – szybki Internet LTE

Standardy obsługi Internetu w komórce mogą być różne, co bezpośrednio determinuje m.in. jego szybkość czy stabilność. Najlepszym obecnie formatem transmisji danych z urządzeń mobilnych jest LTE (Long Term Evolution), który świetnie sprawdza się np. w Samsungu Galaxy S7. Dzięki wykorzystaniu znakomitych podzespołów, z ośmiordzeniowym procesorem (4 x 2,3 GHz + 4 x 1,6 GHz) na czele, ten smartfon zachwyca szybkim i sprawnym działaniem. Nie spowalnia pracy nawet przy zintensyfikowanym użytkowaniu, np. w postaci wielu kart przeglądarki otwartych w tym samym czasie. I właśnie m.in. dlatego Galaxy S7 jest wprost stworzony do buszowania w sieci.

Dlaczego warto korzystać ze standardu LTE w telefonie takim jak Samsung Galaxy S7? Oprócz tego, że to najszybszy sposób transmisji danych dla urządzeń mobilnych, to do tego jest nadzwyczaj stabilny oraz cechuje się minimalnym poziomem opóźnień. Wszystko to powoduje, że przerwy lub spowolnienia przesyłu danych niemal nie występują i bez wątpienia nie są tak odczuwalne, jak przy wolniejszych formatach. Dlatego właśnie LTE sprawdza się w przypadku wszystkich użytkowników – zarówno biznesowych, jak i prywatnych.

LTE – na co pozwala w praktyce?

Obsługa LTE to zupełnie nowe możliwości w telefonii mobilnej. Prędkość przesyłu danych jest tak wysoka, że absolutnie bez żadnych kłopotów możesz oglądać filmy lub seriale online – i to w jakości HD. Nie musisz być jednak kinomaniakiem, aby docenić walory Long Term Evolution. Wszystkie materiały na YouTube i innego typu portalach również obejrzysz bez konieczności buforowania, możesz więc śledzić wideo umieszczane przez np. swojego ulubionego vlogera.

Osoby korzystające z Samsunga Galaxy S7 przede wszystkim w celach biznesowych na pewno docenią możliwość prowadzenia wysokiej jakości wideokonferencji. Doskonały przesył danych pozwala na połączenie z osobą na drugim końcu globu w zaledwie kilka chwil i uczestniczenie w prezentacji, przedstawienie spersonalizowanej oferty czy udział w negocjacjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tej możliwości skorzystać także podczas wakacji i pokazać swoim znajomym miejsce wypoczynku. Nie zapominaj też o mediach społecznościowych. LTE to błyskawiczne surfowanie – zarówno przeglądanie aktywności znajomych, jak i dodawanie zdjęć czy filmów na własny profil.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz