Chlorofil jako suplement diety

Suplementy diety od kilku lat cieszą się w naszym kraju stale rosnącą popularnością, co jest czymś jak najbardziej pozytywnym. Pokazuje to, że coraz więcej ludzi zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest zdrowe odżywianie się i jak wiele korzyści można osiągnąć dzięki prostej zmianie niektórych swoich nawyków. Suplementy są doskonałym sposobem na wzbogacenie swojej diety i uzupełnienie w niej jakichkolwiek ewentualnych niedoborów, zatem faktycznie warto się z nimi zapoznać.

Duochlorofil forma płynnaNa rynku suplementów diety panuje obecnie ogromny wybór. W taki sposób są wykorzystywane najróżniejsze produkty. W suplementach diety znajdziemy składniki pochodzące przede wszystkim z różnego rodzaju roślin, w tym również i takich, które nie występują w naszych regionach i z tego powodu są dość trudno dostępne. Wielką rolę odgrywa tu oczywiście sprawny przepływ informacji. Dziś nie mamy problemów z dowiedzeniem się więcej na temat bardzo egzotycznych dla nas roślin i czerpaniem z nich wszystkich dobroczynnych właściwości, jakie mają do zaoferowania. Nie oznacza to jednak, że suplementy diety są produkowane wyłącznie na bazie bardzo egzotycznych składników – czasami znajdziemy w nich dobrze nam znane rzeczy, których jednak często brakuje w naszej diecie. Przykładem czegoś takiego jest chlorofil. Niewielu ludzi kojarzy go w ogóle z dietą, przez co suplementy wyprodukowane na jego bazie mogą nieco dziwić. Tymczasem jest on niezwykle ważny dla naszego organizmu, a wzbogacając o niego swoją dietę możemy naprawdę wiele zyskać. Warto w takim razie nieco bliżej poznać jego właściwości.

 

Czym jest chlorofil?

Sama nazwa chlorofil nie kojarzy się zbytnio z dietetyką – jest to słowo dość charakterystyczne dla bardziej specjalistycznej terminologii chemicznej. Chlorofil to tak naprawdę zbiorcza nazwa dla całej grupy związków chemicznych, które występują przede wszystkim w roślinach zielonych – to właśnie ten składnik jest odpowiedzialny za ich kolor. Niestety, w miarę rozwoju przemysłowej uprawy takich roślin, produkty o dużej zawartości chlorofilu zaczynają być rzadkością, a rzeczy które kupujemy zwykle w sklepach na pewno nie są w stanie dorównać w tej kwestii roślinom uprawianym w naturalnej glebie. Wyróżnia się obecnie kilka różnych grup chlorofilów. Do najważniejszych z nich należy chlorofil a i b, występujące bardzo powszechnie właśnie w roślinach zielonych. Oprócz tego w glonach i algach występuje też chlorofil c i d. Związki te są niezbędne dla prawidłowego rozwoju rośliny, bowiem odpowiadają za proces fotosyntezy. Chlorofil odbija światło zielone i pochłania dużą część światła czerwonego i niebieskiego, co jest powodem, dla którego rośliny które go zawierają mają właśnie taki kolor. Z uwagi na to, że chlorofil odpowiada za proces syntezy, czasami nazywa się go wręcz "sokiem słonecznym" lub też "zieloną krwią".

Właściwości chlorofilu są bardzo ważne nie tylko dla roślin, ale również dla organizmu człowieka. Niestety, często brakuje go w roślinach z upraw przemysłowych – w prawdziwej postaci znajdziemy go jedynie w roślinach uprawianych przy pomocy naturalnych metod. Z tego powodu przygotowano chlorofil do picia, który ma dawać możliwość uzupełniania w organizmie jego niedoborów.

chlorofil w płynie

Dlaczego chlorofil jest tak ważny?

Chlorofil doskonale pokazuje, dlaczego do dziecka mówi się nam o tym, że jedzenie zielonych warzyw jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Związek ten chroni przede wszystkim organizm przed wolnymi rodnikami, zapobiegając w ten sposób wielu chorobom – z nowotworami na czele. Odgrywa on również bardzo ważną rolę w odkwaszaniu i dotlenianiu naszego organizmu.

Chlorofil w płynie jako suplement pomaga również w regulowaniu wielu procesów zachodzących w naszym ciele. Wspomaga pracę całego układu krwionośnego, wzmacniając naczynia krwionośne i wzbogaca krew o żelazo – jeden z najważniejszych dla niej pierwiastków. Zapobiega zawałom serca i reguluje ciśnienie krwi. Może również chronić nas przed cukrzycą, bowiem reguluje poziom cukru we krwi. Pomaga zresztą przy wielu różnych chorobach, z pospolitym katarem na czele.

Płynny chlorofil jest również bardzo cenny dla naszego wyglądu zewnętrznego. Działa on na naszą skórę w podobny sposób, jak promienie słoneczne – dzięki niemu nasza cera nabiera lepszego koloru i staje się znacznie zdrowsza. Równocześnie chlorofil chroni nas przed działaniem promieni UV, zapobiegając niszczeniu tkanek pod wpływem ich działania. Zapobiega procesom starzenia się i powstawania na cerze zmarszczek.

Zainwestuj w odpowiednie preparaty

Suplementy diety oparte na chlorofilu cieszą się aktualnie sporą popularnością, zatem na rynku znajdziemy mnóstwo tego typu preparatów, np. Duochlorofil od Duo Life. Trzeba naturalnie zwracać uwagę na ich skład i mieć pewność, że kupujemy coś faktycznie profesjonalnego i posiadającego wszystkie właściwości tego związku. Zresztą, taki suplement możemy przygotowywać również samodzielnie. Zalecane są tu najróżniejsze koktajle z zielonych warzyw, oczywiście tych faktycznie zdrowych. Preparaty z chlorofilem warto pić codziennie, nawet w kilku dawkach.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz