Co Polacy sądzą o teatrze?

Wyjście do kina wśród polskiego społeczeństwa nie jest niczym nadzwyczajnym. Kolejna premiera filmu zdecydowanie bardziej zachęca do wyjścia z domu niż wizyta w teatrze. Ta druga często kojarzy nam się z przesadną elegancją, powagą, kameralnością i pozwolę sobie pokusić się o to stwierdzenie ale i nudą. Czy rzeczywiście takie jest nasze – Polaków, wyobrażenie o teatrze?

Teatr wczoraj i dziś

Wielu z nas nie było w teatrze nigdy bądź ostatnią wizytę pamięta jeszcze z czasów szkolnych wycieczek. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele w teatrze zmieniło się przez tych kilkanaście, a może i nawet kilkadziesiąt lat. Najważniejszy dla widzów jest fakt, że nastąpiła ogromna zmiana pod względem wystawianych spektakli – w dzisiejszych czasach każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Klasyczne spektakle czy może te bardziej nowoczesne, nawiązujące do dzisiejszych czasów i aktualnych wydarzeń są już normą. Nie brakuje również spektakli o odważnej tematyce. Można śmiało stwierdzić, że dla polskich teatrów zaczyna się właśnie rekonesans. Wiele teatrów to nie tylko sztuka i spektakle. Spora część  nich  tak jak Teatr Szekspirowski w swojej ofercie posiadają również koncerty tych bardziej ale i mniej znanych artystów, rozpoczynających dopiero swoją karierę. Jak widać teatr możemy odwiedzać nie tylko z powodu „nudnej” sztuki – odbywają się tam również ciekawe koncerty.

Co jednak zniechęca nas przed wizytą w teatrze?

Spora część osób, zgodnie stwierdza, że zniechęca ich cena biletów. Zapominamy jednak o spektaklach i repertuarach, których cena jest znacznie niższa wręcz porównywalna do cen biletów kinowych. Nie zawsze też musimy zasiadać w pierwszych rzędach teatralnych ławek – decyzja o oddaleniu się od sceny również wpływa na cenę zakupionego biletu. Ważniejszym jednak problemem - uniemożliwiającym wizytę w teatrze jest brak czasu. Wizyta w teatrze zajmuje nam zdecydowanie więcej czasu niż w kinie jednak czy od czasu do czasu nie powinniśmy pozwolić sobie na odrobinę luksusu?

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz