Od czego zależy przejrzystość okien?

Wycieranie, wyciskanie, polerowanie – przynajmniej dwa razy do roku powinniśmy się zająć dokładnym myciem okien w naszym domu. Należy je bowiem wymyć bardzo dokładnie, żeby pozbyć się smug. Okna to wizytówka domu i nie można dopuścić do sytuacji, że nie prezentowałyby się doskonale.

Wróg wszystkich okien: smugi

Z pewnością, każdy przyzna, że najbardziej liczy się to, żeby w trakcie mycia okien nie pozostawały na nich żadne smugi. Wszystkie doświadczone gospodynie domowe mają na pewno jakiś swój patent na pozbycie się smug. Na przykład, dobrym rozwiązaniem będzie mycie okien… przy użyciu pieluchy tetrowej. Dzięki temu smugi nie powinny się pojawić. Kolejno, jednym z lepszych rozwiązań może okazać się używanie wyższej jakości ściereczek. Dużo uwagi należy również poświęcić specyfikom, którymi się okna myje. Na rynku istnieje wiele płynów, aczkolwiek czasami warto wypróbować metody tradycyjne, takie jak chociażby umycie okna wodą z octem. Jeśli chodzi o samą technikę mycia to zapewne tutaj też każdy ma swoje sposoby. Trzeba tylko pamiętać, żeby najpierw umyć ramy i zewnętrzną stronę okna. Poza tym, można też myć okna innowacyjnymi urządzeniami takimi jak odkurzacz do okien marki Leifheit.

 

Innowacyjny odkurzacz do mycia okien

Odkurzacz do okien to poręczne urządzenie, dzięki jakiemu na oknach nie pozostanie woda i piana. To zaś będzie równoznaczne z likwidacją smug. Odkurzacz taki wyposażony jest w dyszę do odsysania, i gumową ssawkę, która bardzo dokładnie pozbywa się piany i wody. Wówczas też nie ma mowy o tym, by powstały najmniejsze zacieki. Odkurzacz do szyb pozwala je umyć pod dowolnym kątem. Dzięki temu można też umyć kabinę prysznicową, lustra i inne nawierzchnie szklane. To, jakiego sprzętu się używa jest kluczowe, ponieważ wpływa bezpośrednio na czystość okien. Jeśli więc nie chcemy się za bardzo namęczyć, a do tego zależy nam na idealnie śniącym domu to być może dobrze byłoby, żebyśmy zainwestowali
w wyżej wymieniony odkurzacz. Będzie to jeden z przydatniejszych sprzętów w domu.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz