Aranżacje wnętrz - francuski szyk w Krakowie

Nasze mieszkanie ma być oazą spokoju i azylem przed światem. Wystrój wnętrz powinien odprężać i sprawić, że mieszkańcy będą się dobrze czuć w swoich czterech ścianach. Możemy urządzić je inspirując się różnymi stylami. W poniższym artykule przedstawiamy pomysł na wnętrze w paryskim szyku.

Mieszkanie w stylu francuskim powinno cechować się przestronnością i dostępem do światła dziennego. Dominujące w nim będą jasne kolory (biel, beż, szary), eleganckie dodatki, materiały z naturalnych tworzyw. Pomieszczenia urządzone z paryską nutą prezentują się lekko, minimalistycznie i szykownie. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, architekt wnętrz pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązania.

Styl francuski najlepiej zastosować we wnętrzu, gdzie jest dużo miejsca i światła, ponieważ podkreśli to jego charakter. Jednak nawet w przypadku, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, możemy do niego wprowadzić paryskie akcenty. Możemy optycznie powiększyć nasze mieszanie, np. łącząc living room z aneksem kuchennym. Zamiast wstawiać ciężkie drzwi między pomieszczeniami, warto zamontować ażurowe ściany. Wizualnie powiększymy przestrzeń stosując jasne kolory ścian, tapety w delikatne desenie i jasne podłogi. Ramy okien i drzwi także powinny być w białym kolorze (jeśli okna nie są duże, białe wykończenia wizualnie je powiększą).

aranżacja wnętrz

Klimatyzacja Kraków

Nawet francuskie mieszkanie, urządzone w stylu vintage, powinno być wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak klimatyzacja. Kiedyś system klimatyzacji był wprowadzany głównie do biurowców i sklepów, żeby zapewnić pracownikom i klientom komfort przebywania w pomieszczeniu. Dlaczego więc domownicy nie mieliby się cieszyć dobrą jakością powietrza i idealną temperaturą u siebie w domu?

Na rynku istnieją sprzęty, które pomogą nam zachować w mieszkaniu optymalną temperaturę, zużywając przy tym minimum energii. Wiele z nich przypomina designerskie sprzęty, wzbogacające wnętrze, a nie mało atrakcyjne i zajmujące dużo miejsca klimatyzatory (zobacz: http://prestigevent.com.pl/pl/klimatyzacje.html).

Francja Elegancja - projektowanie wnętrz

Nie musisz mieszkać w Paryżu, żeby cieszyć się francuskim szykiem w swoich czterech kątach. Subtelne kolory i dekoracje sprawią, że Twoje wnętrza nabiorą paryskiej nonszalancji! Jak już zostało wcześniej wspomniane muszą dominować kolory jasne. Żeby przełamać biel, beż i szarość możemy wprowadzić pastelowe barwy i nieliczne dodatki w klasycznej czerni. Francuskie wnętrza są przepełnione subtelnymi barwami, nie występuje tutaj mocna kolorystyka w tonacjach czerwieni czy agresywnego różu.

We francuskiej łazience (i nie tylko) płytki układa się w szachownicę – jest to jeden z wyznaczników francuskiego stylu. Kolejną wizytówką mieszkania à la française są lustra w pięknie rzeźbionych, ozdobnych ramach (oprócz funkcji estetycznej, powiększą one optycznie małe wnętrze). Zamiast ciężkich zasłon i przytłaczających firan z koronki, powinniśmy powiesić zwiewne firanki z delikatnego materiału (np. tiulu).

Charakterystycznym francuskim akcentem są meble, stylizowane na antyki, odtwarzające styl z epoki Ludwika XIV. Charakteryzują się one pięknymi ozdobnymi wykończeniami oraz tapicerką z ekstrawaganckich tkanin.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz