Dwa kroki do idealnej cery – odkwaszanie i podkłady mineralne

Stan naszej cery jest odzwierciedleniem zdrowia całego naszego organizmu. Jeśli mamy z nią problemy, może to oznaczać, że nie funkcjonuje on prawidłowo. Jedną z przyczyn może być zakwaszenie organizmu. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim poradzić? W poniższym artykule przedstawiamy, jakie suplementy diety pomogą nam w odkwaszeniu i jakich kosmetyków używać, żeby cieszyć się nieskazitelną cerą.

 

Zakwaszenie organizmu

Równowagą kwasowo-zasadową nazywamy odpowiedni stosunek kationów i anionów w naszych płynach ustrojowych, dzięki którym zachowane jest prawidłowe pH - wtedy nasze ciało funkcjonuje w pełnej harmonii. Jeśli jest ona zaburzona, musimy wprowadzić w swoje życie dietę alkalizującą.

 

Jak odkwasić organizm?

Osoby, które nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do sposobu odżywiania się, nie mają nawet świadomości czy ich równowaga kwasowo-zasadowa jest zachowana. A konsekwencje jej zaburzenia mogą prowadzić do naprawdę poważnych chorób, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Żeby się odkwasić powinniśmy dobrać do naszej diety odpowiednie produkty, które sprawią, że nasze pH krwi nabierze zasadowego odczynu, albo też spożywać odpowiednie suplementy diety (sprawdź: http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki).

 

Objawy zakwaszenia organizmu

Najczęściej spotykane objawy zakwaszenia organizmu to częste choroby (grypy, przeziębienia), brak energii. Pogarszają nam się koncentracja i pamięć, często dopada nas zmęczenie, bolą nas mięśnie, kości, kręgosłup, cierpimy na osteoporozę. Borykamy się z wahaniami nastroju oraz niestabilną wagą. Pojawiają się problemy z nerkami i kamienie. Dodatkowo nasze włosy stają się matowe i osłabione, a cera staje sucha i zaczerwieniona.

 

Kosmetyki mineralne, naturalne czy ekologiczne?

Coraz częściej spotykamy się z pojęciami: kosmetyki mineralne, naturalne, ekologiczne, organiczne czy bez parabenów. Wiele kosmetyków określamy jako mineralne, ale nie każdy zasługuje na to miano. Czym się charakteryzują kosmetyki mineralne i jak stworzyć makijaż mineralny?

 

Podkłady i pudry mineralne

Dlaczego podkłady mineralne są tak cenionym kosmetykiem? Oprócz tego, że maskują niedoskonałości, dostarczają skórze cennych substancji odżywczych. Nie posiadają sztucznego zapachu, substancji zapychających pory. Dzięki nim nasza skóra zyska blask oraz aksamitne i matowe wykończenie. Dodatkowo posiadają filtry słoneczne, które chronią nas przed promieniowaniem słonecznym. Podkłady mineralne posiadają nietłustą formułę, dzięki której łatwo wtapiają się w skórę (dowiedz się więcej na: https://www.earthnicity.pl/shop/category/podklad-mineralny).

Co ciekawe, w zależności od typu cery możemy nałożyć je na dwa sposoby:

- na cerę mieszaną i tłustą na sucho,

- na cerę wrażliwą i suchą na mokro.

Pudry znajdziemy w postaci sypkiej lub prasowanej.

 

Mineralne cienie do powiek

Mineralne cienie do powiek to nic innego, jak czyste i naturalne pigmenty, które nie zawierają konserwantów, silikonów, talku i innych chemicznych substancji. Występują w postaci pyłku, są bezpieczne dla oczu i wrażliwej skóry wokół nich – zapewniają im ochronę i pielęgnację. Wykonane nimi makijaże mają intensywną i niesamowitą barwę oraz są bardzo trwałe. Można je aplikować (tak samo jak podkłady) na sucho lub na mokro, np. połączyć z wazeliną – wtedy otrzymamy mineralną pomadkę do ust.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz