Kolekcjonerskie nasiona marihuany – odmiana Blueberry

Marihuana jest rośliną, która wzbudza wiele emocji nie tylko na terenie Polski. Niektóre kraje zdecydowały się na jej zalegalizowanie. W Polsce posiadanie konopi indyjskich oraz ich sprzedaż jest karalne. Obecnie można używać jedynie rośliny do celów medycznych i to pod kontrolą lekarza. Dlaczego marihuana wzbudza takie kontrowersje? Spowodowane jest to jej psychoaktywnym działaniem na mózg człowieka. W związku z tym część osób traktuje ją jak narkotyk, który uzależnia. Za psychoaktywne działanie rośliny odpowiada THC czyli związek chemiczny. 

Historia marihuany

Konopie indyjskie to roślina, która rośnie na terenie Azji Środkowej. Występuje w Mongolii i Południowej Syberii. Już ponad 10 tysięcy lat temu mieszkańcy tych terenów znali jej działanie. Marihuana była powszechnie stosowana jako środek przeciwbólowy oraz materiał, z którego wytwarzano liny oraz ubrania. Już w starożytności znane były jej właściwości psychodeliczne. Popularność konopi wzrosła w Europie w XIX wieku. Była wtedy powszechnie stosowana w medycynie. Używała ją także bohema, malarze pisarze czy poeci, którzy w ten sposób chcieli pobudzić artystyczne wizje. 

Marihuana w Polsce jest nielegalna. Jej posiadanie, hodowanie oraz sprzedawanie jest niezgodne z prawem. Inaczej jest w przypadku kolekcjonerskich nasion marihuany.

odmiana Blueberry

Kolekcjonerskie nasiona marihuany – nasiona Blueberry

W ostatnich kilku latach zaczęły pojawiać się internetowe sklepy, które zajmują się dystrybucją nasion marihuany. Z punktu widzenia prawa jest to jak najbardziej legalne. Kolekcjonerzy mogą kupować oraz sprzedawać ziarenka konopi. Jest jednak jeden warunek. Pod żadnym pozorem nie można ich sadzić. Rozpoczęcie hodowli może spowodować konflikt z prawem. 

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie hobby. Poszukiwane są jak najbardziej oryginalne okazy. A produktów do zakupu jest wiele, ponieważ cały czas powstają nowe odmiany genetyczne. 

Nasiona Blueberry

Jednym z rodzajów kolekcjonerskich nasion konopi są  nasiona Blueberry. Ta odmiana powstała pod koniec lat 70. XX wieku i należy do tak zwanej grupy Indica. Femenizowane nasiona marihuany sprzedawane są na sztuki. W jednym opakowaniu najczęściej znajduje się od 3 do 10 ziarenek. Ceny są dość wysokie. # nasionka można nabyć za ponad 150 zł. Jest to dość duża kwota, jednak zapaleni kolekcjonerzy nie zwracają uwagi na cenę. Najważniejsze jest to, aby inni zbieracze nie mogli oderwać oczu od okazów, jakie udało się nam zebrać. Dodatkowym atutem są liczne właściwości odżywcze, jakie posiadają nasiona marihuany. Są one bogatym źródłem kwasów omega – niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Dlatego wiele osób dodaje je np. do owsianki czy innych dań.

Poszczególne produkty najczęściej przechowywane są w klaserach lub małych woreczkach foliowych. Dzięki temu nasiona nie mają styczności ze słońcem, co może wpływać na ich jakość. Jeżeli jesteśmy zainteresowani założeniem kolekcji, warto dokładnie przeczytać wszystkie zapisy prawne. 

Kolekcjonerskie nasiona Blueberry kupisz np. w sklepie ganjafarmer.com.pl

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz