Medical Travel - turystyka medyczna w Polsce

Turystyka zdrowotna w Polsce jest błyskawicznie rozwijającą się branżą. Już nie tylko egzotyczne kraje, takie jak Meksyk czy Tajlandia cieszą się popularnością, ale także państswa Europy Wschodniej, w tym Polska. Dlaczego nasz kraj jest odwiedzany przez rzesze turystów? Nasze kliniki i lecznictwo są na wysokim poziomie światowym. Zobacz, w jakich dziedzinach medycyny specjalizują się polskie kliniki.

Medical Travel - polska turystyka zdrowotna

Polska już od dłuższego czasu jest znana z taniej i profesjonalnej medycyny. Zakłady opieki zdrowotnej przyjmują gości z całego świata, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Norwegii czy nawet z Rosji. Popularnością cieszą się też polskie sanatoria, które z roku na rok goszczą coraz więcej turystów. Najbardziej motywującym powodem są niskie koszty zabiegów - nawet pięciokrotnie mniejsze niż na Zachodzie (dowiedz się więcej na: http://4healthtravel.com/why-medical-travel-to-poland).

Polska jest wspierana przez Ministerstwo Gospodarki, które od czterech lat realizuje program, promujący polską turystykę zdrowotną. Projekt okazał się sukcesem, a zabiegi stały się towarem eksportowym. Najczęściej wykonywane zabiegi to, m.in.: plombowanie, wstawianie implantów, przeszczep włosów, powiększanie piersi, medycyna estetyczna. Wiodącymi miastami polskiej turystyki medycznej są Kraków i Warszawa.

Z Krakowa do Warszawy - wynajem samochodów Kraków Lotnisko

Przyjezdni mogą łatwo dostać się do kliniki, korzystając z taksówki, komunikacji miejskiej, albo samodzielnie wypożyczając samochód. Najlepszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest wynajem samochodu. Osoby po zabiegu mogą czuć się nieswojo i nie chcą od razu wystawiać się na widok publiczny. W tym przypadku, jeśli jesteśmy przyjezdni, warto zainwestować w indywidualny przejazd z kliniki do miejsca zakwaterowania (szczegóły wynajmu poznasz na: http://carent-24.pl/wypozyczalnia-samochodow-balice).

Medycyna estetyczna – co powinieneś wiedzieć?

Błyskawicznie rozwijającą się dziedziną, która niebawem doścignie swoimi osiągnięciami chirurgię plastyczną jest medycyna estetyczna. Dodatkowo można łatwo uzyskać naturalny efekt, bez drastycznej ingerencji w ciało. Nie ma tak poważnych skutków ubocznych, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych. Pacjent czuje się bardziej komfortowo i bezpiecznie, ponieważ są mu oszczędzone ból i skomplikowane powikłania po zabiegu. Dla każdego pacjenta musi zostać dopasowana odpowiednia metoda. Ważne, aby to lekarz wychodził z propozycjami leczenia, które będą spełniać oczekiwania pacjenta (zobacz, jakie zabiegi oferuje: http://klinikamurano.com/oferta_medycyna-estetyczna_4.html).

zabiegi medycyny estetycznej

Uroda – czy nasz wygląd zewnętrzny ma znaczenie?

Wygląd zawsze odgrywał ważną rolę. Na początku znajomości oceniamy człowieka po tym, jak on wygląda. Jeśli ktoś jest zadbany, to jego prezencja wzrasta i przyjemniej nam się przebywa w towarzystwie takiej osoby. „Nie szata zdobi człowieka”, ale też „ciało jest świątynią duszy”, dlatego musimy znaleźć równowagę psychiczną i fizyczną. Jak pomóc sobie i zyskać pewność siebie, jeśli nasz wygląd nie jest tak atrakcyjny, jak byśmy chcieli?

Jeśli mamy kompleks z powodu jakiejś swojej niedoskonałości, możemy poddać się zabiegowi upiększającemu. Dzięki temu zwiększy się nasze poczucie własnej wartości, podwyższy samoocena i polepszy samopoczucie.

Jak się pozbyć cellulitu?

Niektóre skazy skóry można zamaskować pod precyzyjnym makijażem, jednak nie wszystko da się skorygować za jego pomocą. W ekstremalnych przypadkach możemy skorzystać z oferty klinik medycyny estetycznej, gdzie bezinwazyjnie pozbędziemy się swoich kompleksów, m.in. cellulitu, blizn, żylaków.

Medycyna estetyczna obejmuje zabiegi na twarz i ciało. Wśród ofert wielu klinik wyróżnić można, m.in.:

- na twarz: zabiegi pod oczy i na usta, odmładzanie twarzy i ujędrnianie skóry (lifting), szeroko pojęta pielęgnacja skóry: nawilżanie i odżywianie; zwężanie naczynek krwionośnych, leczenie trądziku, usuwanie przebarwień oraz różnego rodzaju blizn;

- na ciało: modelowanie sylwetki,: piersi, pośladki, dłonie, ramiona, łydki, kolana, uda, usuwanie cellulitu, żylaków, blizn i znamion, depilacja laserowa.

Mezoterapia – co to takiego?

Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na pozbycie się kłopotów ze skórą. Mogą zostać jej poddane różne części ciała, a zwłaszcza te, które są narażone na szybką utratę jędrności. Mezoterapia jest stosowana na całą skórę, aby zapobiec jej starzeniu się, a także w wyjątkowych przypadkach, gdy zła kondycja jest uwarunkowana porą roku (przesilenia, powodujące wypadanie włosów). Możemy stosować zabiegi na różne części ciała, zwłaszcza te które potrzebują najwięcej składników odżywczych, np. na delikatną skórę wokół oczu. Stosując mezoterapię cienie pod oczami nie będą już dla nas problemem, dłonie odzyskają młodzieńczy wygląd. Im więcej substancji odżywczych dostarczamy swojemu organizmowi, tym dłużej cieszymy się zdrowiem i urodą.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz