Urządzanie małej łazienki

Mała łazienka to zmora sporej grupy osób, które mają zamiar urządzić swoje mieszkanie czy też dom. Miejsce to powinno być bowiem naszym domowym spa, które jednocześnie musi być funkcjonalne i oczywiście nowoczesne. Okazuje się jednak, że urządzenie nawet bardzo małej przestrzeni nie musi być szczególnie trudne. Wystarczy tylko dobrze wszystko rozplanować.

Nowoczesne rozwiązania w małej łazience

Z pewnością, sporo osób podziwia wspaniałe, duże łazienka, urządzone w nowoczesnym stylu, które można obejrzeć w magazynach branżowych. Zachwytom nie ma końca, dlatego gdy wracamy do rzeczywistości i naszej małej łazienki, wydaje nam się, że te wszystkie modne rozwiązania są dla nas nieosiągalne. Zamiast jednak marudzić i zgadzać się na tanie rozwiązania, które nie mają nic wspólnego ze stylową aranżacją wnętrz, trzeba zacząć działać! Tak naprawdę, odrobina wyobraźni i uporu wystarczy nam do tego, żeby na małej przestrzeni zmieścić ciekawe aranżacje wprost z katalogów. Jeśli jednak brak nam weny twórczej, zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistów, którzy zrobią wszystko, aby ta mała łazienka stała się naszym ulubionym pomieszczeniem w mieszkaniu.

Wybór koloru do niewielkiej łazienki

Zastanawiasz się nad modnymi w tym sezonie kolorami i decydujesz, że Twoja łazienka będzie czarna, albo niebieska. Czy to dobry wybór? Zdecydowanie nie! W małych łazienkach wybór może być tylko jeden – biel, ponieważ właśnie ta barwa optycznie powiększa pomieszczenie. Dzięki temu, będzie się wydawało, iż w łazience jest znacznie więcej miejsca. Jeśli wybierzemy ciemne barwy, uzyskamy niestety efekt zupełnie odwrotny, a przecież nie o to nam chodzi. Choć ciemne dodatki często prezentują się bardzo stylowo, w przypadku małych pomieszczeń nie są one odpowiednim rozwiązaniem.

Wanna w małej łazience? To możliwe!

Osoby, które mają zaaranżować swoją małą łazienkę, często myślą, iż konieczne jest zamontowanie prysznica, zajmującego mniej miejsca. Doskonałym kompromisem może być jednak wybór kompaktowej wanny, do której możemy dobrać nowoczesną deszczownicę z baterią wannową. Jeśli tylko mamy na to ochotę, możemy się też zastanowić nad montażem panelu prysznicowego, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu bowiem, mamy jeszcze więcej możliwości, jeśli chodzi o kąpiel.

Prysznic to zawsze dobre rozwiązanie! Nie każdy z nas lubi leżeć w wannie wypełnionej wodą, olejkami i pianą. Niektórzy preferują szybki prysznic, a w przypadku małej łazienki, takie rozwiązanie ma same plusy. Warto pomyśleć chociażby o zamontowaniu panelu prysznicowego z jedną ścianką prysznicową, gdzie odpływ liniowy będzie zlicowany z powierzchnią płytek. Dodatkowo, jeśli pod prysznicem oraz na ścianach go okalających zastosujemy szare płytki, mała łazienka wyda się nieco przestronniejsza, a atmosfera w niej będzie sprzyjała relaksowaniu się.

Czy można stworzyć łazienkę na poddaszu? Obecnie, coraz więcej osób wybiera projekty domów z poddaszem użytkowym. Czy jednak możliwe jest zaaranżowanie w takim miejscu funkcjonalnej łazienki? Okazuje się, że projektanci nie mają z tym jakiegokolwiek problemu, dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Oczywiście, pojawiają się tutaj pewne wątpliwości dotyczące konieczności doprowadzenia do takiego pomieszczenia mediów czy też stworzenia systemów odpływowych. Wszystko to jednak da się zrobić, choć musimy liczyć się z nieco wyższymi kosztami. Warto jednak, jeśli to konieczne, wydać na ten cel nieco więcej, aby móc się cieszyć z pięknej, doskonale wyposażonej łazienki na poddaszu.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz