Jak przedłużyć żywotność baterii?

Nawet najlepsza bateria smartfona może działać lepiej! Na co dzień baterie nie są zbyt wydajne – ciągłe szukanie sygnału Internetu, otwarte czy pobierane aplikacje i tym podobne aktywności bardzo je obciążają. Na szczęście jest kilka sposobów na to, żeby przedłużyć żywotność baterii. Dowiedz się, co zrobić, by lepiej trzymała.

Bateria wyczerpywana przez szukanie zasięgu

Nawet naprawdę pojemne, dobrej jakości akumulatory czasami szybko się wyczerpują. Najlepszym przykładem jest wbudowana w telefon Huawei P20 Lite bateria, która bardzo długo zasila telefon. Jeśli jednak jesteś w podróży, może okazać się, że aparat ciągle łapie chwiejący się zasięg i Internet. Dobrym pomysłem jest włączenie wtedy trybu samolotowego. Dzięki temu telefon nie będzie ciągle szukać sieci. 

Energochłonny ekran

W najnowocześniejszych smartfonach tym, co najbardziej wykorzystuje baterię, jest ekran. W końcu jest duży, wyrazisty, świecący. Dlatego jeśli nie oglądasz filmów i potrzebujesz nieco zmniejszyć pobór energii, koniecznie zmniejsz jasność ekranu. 

Powiadomienia aplikacji

Wiadomo, że każdy chce być na bieżąco, jednak na łonie natury lub w czasie wakacyjnego wypoczynku nie potrzebujesz ciągłych informacji. Dzięki temu ochronisz także baterię. Wystarczy, że wyłączysz powiadomienia o mailach, przychodzących z mediów społecznościowych wiadomościach i aktywnościach znajomych. 

Wibracje zużywają baterię

Chociaż nowoczesne smartfony, takie jak Huawei P20 Lite, mają bardzo sprawne baterie o dużej pojemności, może się okazać, że z biegiem czasu będą się coraz szybciej wyczerpywać. Z tego względu warto ograniczyć wszystkie drobiazgi, które wpływają na stan baterii. Jednym z nich są właśnie wibracje. Zużywają o wiele więcej energii niż zwykły dzwonek. Może to tylko szczegół, jednak zawsze będzie to niewielka oszczędność energii. 

Stare aplikacje

To kolejny drobiazg. Mogłoby się wydawać, że zwykłe, stare aplikacje, których nie używasz, nie będą czerpać baterii. Nic bardziej mylnego. Nawet jeśli nie chodzą w tle, cały czas są na czuwaniu i mogą na przykład wymagać aktualizacji, a nawet po prostu aktualizować się automatycznie. Sam proces pobierania i instalowania dodatku może swoje trwać. Warto więc o tym pomyśleć i wyrzucić wszystkie aplikacje, których już nie używasz. 

Programy do optymalizacji działania baterii

Poziom energii znika ci bardzo szybko, tak że nawet nie wiesz, jak to się dzieje? To znak, że włącza ci się coś, co nie powinno być włączone. Do namierzania programów i aplikacji, które bez sensu wykorzystują energię z baterii, możesz wykorzystać specjalistyczne programy różnego rodzaju. Świetnie sprawdzają się nawet te bezpłatne. Błyskawicznie zdiagnozują problem i pokażą, które aplikacje i programy zbytnio nadwyrężają twoją baterię. 

Przedłużenie żywotności baterii

Od liczby ładowań i rozładowań zależy to, jak długo posłuży ci bateria. Skoro zatem chcesz mieć ją przez długi czas, warto pomyśleć o wszystkich drobiazgach, które mogą ją niepotrzebnie osłabiać. Każda, nawet drobna zmiana może spowodować, że bateria będzie działać bez szwanku naprawdę długo. 

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz