Szybki Internet w komórce - czemu to takie ważne?

Czy wiesz, jak wiele zależy od tego, z jakiego rodzaju przesyłu danych korzysta Twój telefon? Jeśli Twój smartfon nie obsługuje LTE, warto poważnie zastanowić się nad jego zmianą. LTE to zupełnie nowa jakość obsługi sieci oraz możliwości, jakich do tej pory nie mieli użytkownicy telefonów komórkowych.

Mobilny Internet

Do korzystania z Internetu w komórce przyzwyczaił się już chyba każdy – i to do tego stopnia, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak często go używamy. Wielu użytkowników niespecjalnie zastanawia się także nad tym, w jakim standardzie transmisji danych pracuje jego telefon, podczas gdy to jeden z podstawowych parametrów każdej komórki.

Od jakiegoś czasu głośno zrobiło się o LTE, który uchodzi za najlepszą obecnie metodę przesyłu danych w przypadku urządzeń mobilnych, takich jak np. Huawei P10 Lite. I w rzeczywistości tak właśnie jest. Czy jednak wiesz, co to takiego i jakie są jego mocne strony? Już śpieszymy z odpowiedzią, choć trzeba uprzedzić, że nie będziemy się tu zagłębiać w dalece techniczny żargon, a wskażemy jedynie podstawowe informacje, które pozwolą na poznanie przewagi tej formy szybkiego Internetu nad pozostałymi.

LTE to skrót od Long Term Evolution i oznacza po prostu specyficzny standard bezprzewodowego przesyłania danych GSM, który pojawił się jako następca systemów trzeciej generacji (3G), dlatego też czasem bywa określany mianem 4G. W warunkach testowych prędkość transmisji danych w LTE dochodzi nawet do 150 Mb/s. W rzeczywistości wartość ta jest mniejsza. Mimo tego w żadnym stopniu fakt ten nie umniejsza zaletom tegoż standardu, gdyż w dalszym ciągu są to prędkości o wiele większe niż w przypadku np. wspomnianego już 3G.

Przyglądając się LTE, warto zwrócić uwagę na jeszcze dwie cechy formatu, które decydują o jego przydatności i niezawodności. Po pierwsze jest on wysoce odporny na zakłócenia, co świadczy o jego doskonałej stabilności, a ponadto wykazuje nadzwyczaj niskie opóźnienia, które zazwyczaj nie przekraczają kilku milisekund.

Dlaczego LTE w Huawei P10 Lite?

Trzeba raz jeszcze wyraźnie podkreślić, że ostateczna prędkość transmisji danych w dużej mierze zależy od posiadanego modelu smartfona. Dlatego warto posiadać telefon taki jak Huawei P10 Lite, który znakomicie sprawdza się przy korzystaniu z szybkiego Internetu. Komfort surfowania w sieci z takim urządzeniem jest nieporównywalnie wyższy. Czym to się objawia w praktyce?

Przede wszystkim znacznie szybciej ładują się wszelkie strony internetowe czy media społecznościowe. Często w ogóle nie ma jako takiego ładowania, a wszystko otwiera się po prostu automatycznie. Bardzo podobnie rzecz wygląda w przypadku pobierania dużych plików z sieci, jak np. aktualizacji oprogramowania czy aplikacji. Do tej pory, czyli przed erą LTE, nierzadko trwało to kilka, a nawet kilkanaście minut, podczas gdy w przypadku P10 Lite czynność ta zajmuje zaledwie krótką chwilę.

Odejdźmy jeszcze na chwilę od prędkości, bo w końcu LTE ma także inne zalety. Dzięki wysokiej stabilności nie musisz obawiać się przerwania transmisji danych, co mogłoby grozić np. anulowaniem płatności. Szybki Internet w telefonie to same zalety, które możesz wykorzystać zależnie od swoich potrzeb. O ile oczywiście posiadasz odpowiedni telefon, jak np. P10 Lite.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz