Jaki byłby Twój własny portal muzyczny?

Jeśli choć trochę interesujesz się muzyką, z pewnością odwiedzasz w internecie przeróżne witryny jej poświęcone w poszukiwaniu informacji i nowych muzycznych inspiracji. Kwestia, która od jakiegoś czasu poważnie nas nurtuje, to pytanie: za co najbardziej cenisz swój ulubiony portal muzyczny? Bez czego trudno go sobie wyobrazić? I jaki byłby portal muzyczny stworzony przez Ciebie samego? Ta krótka intelektualna zabawa sprawi, że staniesz się bardziej świadomy swoich internetowych wyborów. Gotowy, by wirtualnie opracować swój własny portal muzyczny?

Twój portal muzyczny – jak się nazywa i jak wygląda?

Zacznijmy od samego początku. Wyobraź sobie, że dostałeś poważne marketingowe zadanie – opracuj portal muzyczny, który z chęcią odwiedzałbyś codziennie. Odpowiedz sobie przede wszystkim na następujące pytania:

  • Jaką nazwę nosi Twój portal muzyczny? Czy już w jego adresie tkwi słowo „muzyka”, „muza” lub „music”? A może zdecydowałeś się na coś mniej oczywistego, bardziej oryginalnego lub prywatnego? Czy uważasz, że ta nazwa przyciągnie potencjalnych odbiorców, a jeśli tak – to co jest w niej atrakcyjnego?
  • Jaką strukturę ma Twój portal muzyczny? Czy ma wiele zakładek i działów, czy raczej ma prostą budowę bloga i korzysta jedynie z tagów, by uporządkować treści?
  • Jak wygląda Twój portal muzyczny? Czy jest kolorowy, czy raczej utrzymany w czerni i bieli? Jak wygląda jego logo i czy na stronie znajduje się dużo elementów graficznych oraz ornamentów? A może postawiłeś na minimalizm?

Portal muzyczny: więcej niż ładny layout

Jak sam widzisz, już same pytania o zupełnie podstawowe kwestie wizualne i komunikacyjne tworzą lawinę niemal bez końca. Po co Ci je zadaliśmy? Głównie po to, byś uświadomił sobie, jak wielką uwagę przywiązujesz jako internauta do spraw czysto powierzchownych. I jak bardzo są ważne w czasach ogromnej konkurencji…

Trzeba jednak pamiętać, że portal muzyczny powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale też być funkcjonalny i służyć swoim czytelnikom. Wydaje się, że jedną z najistotniejszych spraw przy tworzeniu nowoczesnej witryny poświęconej muzyce jest obszerna biblioteka materiałów audio i video – tak, by w sposób dosłowny stawać się źródłem muzycznych inspiracji. Nikt nie mówi jednak, że wszystkie te dane muszą znajdować się na tym samym serwerze. Najpopularniejszy obecnie portal muzyczny, Electronic Beats, znalazł na to świetny sposób. Wszystkie klipy, nagrania koncertowe i didżejskie setlisty polecane przez tę witrynę znalazły się na skorelowanym z nią kanale w serwisie YouTube. Można? Można.

Pamiętaj więc, że portal muzyczny powinien być spójny i atrakcyjny zarówno na poziomie formy, jak i treści. Te, które codziennie odwiedzane są przez tysiące internautów, potrafią zachować balans między ładną fasadą a ciekawym wnętrzem.

I co teraz? Zakładasz swój własny portal muzyczny?

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz