Jak dodać męskim włosom objętości? 5 porad, dzięki którym to się uda!

Wielu mężczyzn boryka się z tym, że ich włosy są płaskie, matowe, a do tego jeszcze rzadkie. Jeśli widoczne są zakola, to układanie fryzury staje się jeszcze trudniejsze. Dlatego tym, którzy mają przerzedzone włosy, a także tym którzy mają pełną czuprynę, ale cienkie włosy, polecimy kilka trików dzięki którym zwiększą swoją objętość. Poznajcie zatem, 5 przydatnych wskazówek.  

Po pierwsze: wybieraj szampony i odżywki zwiększające objętość

Na samym początku możemy polecić Ci prosty sposób, a więc zakup odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Mamy tu na myśli oczywiście szampony i odżywki. Produkty zwiększające objętość włosów możesz znaleźć w ofercie wielu producentów. Pamiętaj jednak, by był to produkt przede wszystkim dopasowany do Twojego rodzaju włosów, np. cienkich i przetłuszczających się albo cienkich i z problemem łupieżu. Możesz także wybrać szampon, który najpierw zwalcza inne problemy z włosami, a następnie użyć odżywki zwiększającej objętość, oczywiście powinien być to produkt do spłukiwania, który nie będzie nadmiernie obciążał włosów. Nie musimy chyba wspominać, że szampony muszą być jak najbardziej naturalne i pozbawione szkodliwych parabenów i SLS.   

Po drugie: susz włosy głową w dół – to najprostszy sposób

Jeśli nie wierzysz w magiczną moc szamponów, to na pewno sprawdzi się jeden z patentów, który stosuje także wiele kobiet, a mianowicie suszenie włosów z głową w dół. Sama suszarka z dyfuzorem może bowiem nie wystarczyć, by uzyskać większą objętość, natomiast sposób suszenia jest sprawdzony i skuteczny. Jednak by utrzymać efekt, nie możesz nadmiernie przygładzać włosów grzebieniem, bo szybko powrócą do swojego pierwotnego stanu i będą znów ściśle przylegać do głowy. Sięgnij lepiej po odpowiednie kosmetyki utrwalające. 

Po trzecie:  zdecyduj się na zabieg zagęszczania włosów

Jeśli twoje włosy są nie tylko cienkie, ale również rzadkie nie musisz się łamać. Są bowiem obecnie takie zabiegi medycyny estetycznej, które w trzy miesiące do pół roku pozwolą Ci uzyskać większą objętość włosów na głowie. Mowa o mezoterapii skóry głowy i osoczu bogatopłytkowym. W obydwu przypadkach skóra głowy jest ostrzykiwana – preparatem zawierającym substancje odżywcze, bądź specjalnie przygotowanym w wirówce medycznej i zagęszczonym osoczem, zawierającym białka stymulujące cebulki włosowe do wzrostu i aktywizującymi mieszki włosowe. Są to fibryna, fibronektyna, a także vitronektyna. Już po kilku zabiegach można zobaczyć różnicę, a zalecane jest około 4-6 zabiegów, które wykonuje się raz na 4-6 tygodni.  

Po czwarte: wybieraj odpowiednie cięcia, czyli cieniowania

Nie tylko kosmetyki, czy zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc osiągnąć większą objętość na głowie. Fryzjer także może tutaj zdziałać cuda, dobierając odpowiednią fryzurę. Cieniowanie może skutecznie zniwelować mniej gęste włosy w niektórych miejscach, oczywiście musi zostać właściwie wykonane. Warto również stosować różne długości. Jeśli mężczyzna ma nieco mniej włosów z tyłu, ale jednocześnie może zapuścić długą grzywę, to może potem postawić na fryzurę typu pompadour. Jednak obecność gęstych włosów na czubku głowy i w górnej partii jest tu niezbędna. Dla tych, którzy borykają się z bocznymi zakolami odpowiednim wyborem może być quizz, czyli współczesny jeżyk. W tym przypadku konieczne będzie jednak odpowiednie układanie, a zamiast żelu warto zdecydować się na pomadę do włosów, która nie skleja kosmyków.    

Po piąte: zdecyduj się na kosmetyki dzięki którym efekt objętości uzyskasz nie na chwilę, a na dłuższy czas

Jak wiadomo suszenie włosów głową w dół wiele nie da, jeśli nie utrwali się odpowiednio fryzury. Na pewno pierwsze, co przychodzi na myśl to tapir i stosowanie lakieru. To może się sprawdzić jednorazowo na wyjście, ale na co dzień lepiej postawić na metody mniej inwazyjne, które nie osłabią włosów, a do tych należy układanie ich na okrągłej szczotce i ujarzmienie, a także podniesienie u nasady przy użyciu pomady Rezuzel do męskich włosów. Trwały efekt jest możliwy niezależnie od pogody, bo to produkt wodoodporny, a także świetnie sprawdzający się przy wietrznej pogodzie.

Niewątpliwie pomada Reuzel do męskich włosów pomoże Ci uzyskać odpowiednią objętość. Musisz też pamiętać o odpowiednim cięciu oraz wybrać odpowiednie szampony i odżywki.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz